8 МАРТ ЩЕ БЪДЕ ОТБЕЛЯЗАН В НОВА ЗАГОРА С ДВЕ КРАСИВИ ИЗЛОЖБИ
8 март – Международният ден на жените, ще бъде отбелязан тази година в Нова Загора с две красиви изложби. На 06.03.2025 г. (четвъртък) от 17:30 ч. във фоайето на Градската библиотека, новозагорци могат да се насладят отблизо на някои от най-интересните и непоказвани женски накити от периода XIX-XX в, които са част от фонда на Исторически музей-Нова Загора. Събитието е под надслов „Накитите на българката – знаци на чест и красота“ и е организирано от Исторически музей и Градска библиотека. В самото навечерие на най-дамския ден, Община Нова Загора и НЧ „Д. П. Сивков -1870“ канят всички любители на гобленарското изкуство във фоайето на втори етаж на Читалището. Домакините ви очакват на 7 март от 17:30 часа, за да се насладите на красотата и изяществото на ръчно изработените гоблени, сътворени от сръчните ръце на местни творци и изложени в изложба под надслов „Тихите разказвачи – истории в бодове“..
За автора
Може да харесате още
БУРЯ СРУТИ ПОКРИВА НА КРАВЕФЕРМА, НАНАСЯЙКИ ГОЛЕМИ МАТЕРИАЛНИ ЩЕТИ
Ураганен вятър и много дъжд срутиха покрива на кравеферма в сливенското село Биково, нанасяйки големи щети на собственика Стоил Монов, научи Sliveninfo. Бурята се разразила малко след 21 часа на
инж. САРКИС ШАКЛИЯН: „ЧЕСТИТ ДЕН НА НЕЗАВИСИМОСТТА, СЛИВНАЛИИ“
Скъпи съграждани, На днешния ден отбелязваме едно от най-знаковите събития в нашата история – обявяването на Независимостта на България. Пътят за постигането й е дълъг, осеян е с трудности, но
ОБЛАСТНАТА АДМИНИСТРАЦИЯ ПРЕДОСТАВИ НА ОБЩИНИТЕ БЮЛЕТИНИТЕ И ИЗБОРНИТЕ КНИЖА
Екипът за изборите, назначен в областната администрация под председателството на главния секретар Кирил Аврамов, предостави бюлетините и изборните книжа на четирите общини в областта – Сливен, Нова Загора, Котел и
















