47 МАЛКИ СЪСТЕЗАТЕЛИ ОТ БЪЛГАРИЯ, САЩ И УКРАЙНА ОТКРИХА ПЪРВИЯ СЪСТЕЗАТЕЛЕН ДЕН НА ТРЕТОТО ИЗДАНИЕ НА ШАХМАТНИЯ ФЕСТИВАЛ „ГЕОРГИ РАКОВСКИ“
30.06.2024 241 Прегледи

Детската надпревара се проведе на 29 юли, като протече в 7 кръга по швейцарската система. Победител при най – малките е състезаващият се за САЩ Даниел Токмачов, втори е Калоян Йолов от Плевен, а трети габровецът Иван Екимов. При момичетата до 8 години първите две позиции завоюваха плевенчанките Александра Бурова и Катрин Ангелова, а трета остана състезателката на ШК „Пловдив” Александра Какалова. При момчетата до 10 години безапелационен беше варненецът Стоян Илиев, който постигна 7 точки от 7 изиграни партии. Негови подгласници са украинеца Иван Дели и Цветан Данев. При момичетата почетната стълбичка окупираха Ивона Русева, Саня Зуртелова и Калина Цветкова. Последната възрастова група бе до 12 години. Победител при момчетата стана представителя на сливенската школа Ханко Кръстев, втори се нареди Мартин Кьосев, а трети остана Румен Танев от Бургас. Шампионка при момичетата е Спасимира Русева, втора е Рая Гайдаджиева, а трета Сияна Вангелова. Утре ще бъде даден старта на открития турнир, в който към момента участие са заявили 106 състезатели.

Предишна ВИЦОВЕ ЗА СУТРЕШНО КАФЕ
Следваща НОВИЯТ БЪЛГАРСКИ ПАТРИАРХ ЩЕ БЪДЕ ИЗБРАН ДНЕС

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

БРАТЯ СЕ БИХА ДО КРЪВ В ТВЪРДИЦА

Криминалисти на РУ-Твърдица работят по случай на причинена телесна повреда. На 23 април, около 01,50 часа, от тел. 112, е получено съобщение за сбиване между двама братя в град Твърдица.

ЩАНГИСТЪТ БОЖИДАР АНДРЕЕВ Е СПОРТИСТ № 1 НА СЛИВЕН ЗА 2019 ГОДИНА

Божидар Андреев  е спортист №1 на Сливен. Това показаха резултатите при обработване на номинациите на спортните клубове. Двукратният европейски шампион и трети на Световното първенство по вдигане на тежести при мъжете изпревари атлетката Радослава Мавродиева- европейска

НАРОДНИ БОРБИ ЗА ГЕРГЬОВДЕН В СЕЛО ЖЕЛЮ ВОЙВОДА

И тази година село Желю войвода ще бъде домакин на превърналите се вече в традиция народни борби. На Гергьовден селото отбелязва и своя празник. Турнирът ще се проведе на стадиона