ЯМБОЛ ЧЕСТВА 110 ГОДИНИ ОТ НЕЗАВИСИМОСТТА В МУЗЕЯ НА БОЙНАТА СЛАВА
20.09.2018 1572 Прегледи

ЯМБОЛ ЧЕСТВА 110 ГОДИНИ ОТ НЕЗАВИСИМОСТТА В МУЗЕЯ НА БОЙНАТА СЛАВА

Община Ямбол организира тържествено честване на 22 септември – Деня на Независимостта на България. Празничните прояви и този път се провеждат съвместно с Музея на бойната слава и ще бъдат съсредоточени в района на музея.

Отбелязването на 110-ата годишнина от обявяването на независимостта ще започне в 10.15 часа с изпълнения на Ямболския духов оркестър. В 10.30 часа е началото на тържествената церемония с ритуал по издигане на националния флаг и празнично слово на кмета. Честването продължава с прожекция на документалния филм „Денят на Независимостта“ на режисьора Христо Живков, по сценарий на Димитър Стоянович. Представянето е в Зрителна зала на музея, с начален час 11.00.

В допълнение, посетителите ще имат възможност да разгледат експозиция на открито от основни образци на въоръжение и техника, използвани в момента в Българската армия. Техническите им параметри и реда на използването им ще бъдат представени от военнослужещи от 42-ри механизиран батальон и 20-ти самоходен артилерийски дивизион.

Празничният 22 септември по традиция е Ден на отворени врати в Музея на бойната слава и в Културно-информационен център „Безистен“.

Предишна ШОФЬОР ОТ СЛИВЕН ОТИВА НА СЪД ЗА ДАВАНЕ НА ПОДКУП ОТ 20 ЛЕВА НА ПОЛИЦАЙ
Следваща КОТЕЛ С ИНИЦИАТИВИ ПО ПОВОД ДЕНЯ НА НЕЗАВИСИМОСТТА И ЕВРОПЕЙСКИТЕ ДНИ НА НАСЛЕДСТВОТО

За автора

Може да харесате още

Новини Ямбол

ИЗВЪРШИТЕЛ НА ГРАБЕЖ Е ЗАДЪРЖАН В ЯМБОЛ

За броени часове служители от РУ Ямбол задържаха извършител на грабеж. Вчера, малко след 11:30 ч., в полицията постъпил сигнал, че на ул.“Д.Благоев“ в областния град възрастна жена е била

Новини Ямбол

ЧОВЕК ЗАГИНА ПРИ УДАР НА БМВ С ТОВАРЕН АВТОМОБИЛ

Един човек е загинал при катастрофа на пътя Ямбол-Елхово, съобщават от МВР. Сигнал за тежък пътен инцидент на пътя, на 2 км преди село Окоп, е получен около 20:30 часа снощи.

Новини Ямбол

10 БОЙНИ ПИСТОЛЕТА СА ОТКРИТИ В РАНИЦА НА ШОФЬОР

Окръжна прокуратура-Ямбол внесе в съда искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ по отношение на турския гражданин Х.Я. Той е обвинен за това, че е пренесъл контрабандно

0 коментара

Все още няма коментари!

Може да сте първият който коментира публикацията!

Остави коментар

seventeen − sixteen =