ЦСКА ЕЛИМИНИРА „ЛУДОГОРЕЦ“ ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ

Отборът на „ЦСКА-София“ постигна победа с 2:1 след продължения срещу „Лудогорец“ и елиминира шампиона от турнира за Купата на България. Четвъртфиналът в един мач се игра пред около 6000 зрители на ст. „Българска армия“, а решаващия гол отбеляза Кирил Десподов в 96-ата мин.

Редовното време приключи при резултат 1:1. Домакините поведоха още в 9-ата мин. след мощен изстрел от около 30 м на Николай Бодуров, а гостите изравниха в 34-тата от дузпа, отсъдена за фаул срещу Марселиньо и реализирана от Козмин Моци.

През второто полувреме тимът от Разград два пъти имаше претенции към съдийството на Георги Кабаков. В 48-ата мин. той спести червен картон на защитника на „ЦСКА-София“ Александър Барт, който повали с две ръце откъсналия се сам срещу вратаря Върджил Мисиджан. В 71-вата пък гол на Джоди Лукоки бе отменен заради много спорна засада.

Кабаков не забеляза и една скандална проява на нападателя на „червено-белите“ Фернандо Каранга. В края на първата част бразилецът остана напълно безнаказан, въпреки че демонстративно показа среден пръст на страничния рефер Мартин Венев, вдигнал флага за засада.

За сметка на това „Лудогорец“ завърши срещата в намален състав, понеже в 110-ата мин. Натанаел бе изгонен заради ръкопашна схватка с Десподов. Играчът на домакините също трябваше да получи червен картон, но бе пожален от Кабаков. По-рано съдията бе снизходителен и към халфа на „червено-белите“ Тиаго, който също удари съперник без топка.

„ЦСКА-София“ е третият полуфиналист за Купата на България след носителя на трофея „Ботев“ (Пд) и „Славия“. Последният претендент за отличието този сезон ще стане известен в утрешния мач между „Дунав“ и „Левски“ в Русе.