ТОП КРИМИНАЛИСТ ОТ СЛИВЕН Е ОТЛИЧЕН С ВТОРО МЯСТО В 27-ТО ИЗДАНИЕ НА „ПОЛИЦАЙ НА ГОДИНАТА”
Днес МВР награди най-добрите полицаи за 2020 година. Церемонията се състоя в Академията на МВР при спазване на всички противоепидемични мерки. Министърът на вътрешните работи Христо Терзийски връчи колективни и индивидуални награди на отличилите се през годината полицейски служители, показали професионализъм, инициатива и допринесли за разкриване на едни от най-тежките престъпления и за повишаване авторитета на полицейската професия.
Тихомир Димов инспектор в сектор „Противодействие на криминалната престъпност” към ОДМВР-Сливен е втори в страната. Той получава отличието за своя съществен принос в разкриване на убийството на земеделски производител, разтърсило Сливен в края на месец юли. Димов е на 33 години, започва работа в системата на МВР през 2013 година в участък „Градец”, неговата кариера продължава в РУ- Сливен и към момента е инспектор в сектора за тежки криминални престъпления към Областната дирекция. Многократно е награждаван. През 2019 година е удостоен с приза „Полицай за месец май” на ОДМВР-Сливен.
Първо място и приза „Полицай на годината” 2020 получи Момчил Тошков от охранителната полиция към АЕЦ „Козлодуй”, трети е Димитър Павлов от ОДМВР-Пловдив. Колективни награди получават спецполицаите от СДВР, Гранична полиция в Драгоман, сектор Наркотици към ГДБП и патрулните полицаи от София.
За автора
Може да харесате още
ШОФЬОР НА ОПЕЛ Е ЗАДЪРЖАН С НАРКОТИЦИ
Притежание на наркотици е установено от служители на РУ-Нова Загора в хода на полицейска операция на път ІІ-66. На 29 април е спрян лек автомобил „Опел Астра“. Пътуващият в него
МЛАДЕЖИ ОТ ОБЛАСТ СЛИВЕН РАБОТЯТ АКТИВНО В ПАРТНЬОРСТВО С УПРАВЛЯВАЩИТЕ
Проект „МОС- младежи за откритост и съпричастност II“ по програма „Еразъм+“ на ЕК с ръководител Анелия Иванова и с участието на доброволките Кристине от Грузия и Ана от Испания подготвя
В ЗАЛА „СЛИВЕН“ ЩЕ БЪДЕ ПРЕДСТАВЕНА КНИГАТА „ОТКРОВЕНИЯ“ НА ГЕОРГИ ЙОРДАНОВ
Община Сливен и Народно читалище „Зора 1860” канят гражданите на Сливен на представянето на продължението от поредицата на Георги Йорданов „Притаени мигове” – кн.2 „Откровения” . Книгата е издание на