ТАЙСЪНА ОТ ЯМБОЛ СПЕЧЕЛИ ПЕТА ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА ПО БОКС

Даниел Асенов от Ямбол спечели петата си европейска титла по бокс. Тайсъна, както го наричат в спортните среди, триумфира в категория до 52 кг на първенството на Стария континент до 22 г. в Румъния.

На финала Асенов победи Габриел Ескобар Маскунано с 5:0 съдийски гласа – 29:28, 30:27, 29:28, 29:28, 29:28. Това бе повторение на миналогодишния финал до 22 г., когато Асенов спечели с 4:1.

През 2013 г. Даниел за пръв път стана шампион на Европа, но при юношите в кат. до 49 кг в Анапа (Русия). През 2015 г. той триумфира при мъжете в кат. до 52 кг на първенството в Самоков.

През 2017-а освен титлата от Браила до 22 г., Асенов спечели и тази при мъжете от шампионата в Харков (Украйна). Сега дублира тази до 22 г., която е общо пета в кариерата му.

Мелис Йонузова спечели титлата при жените до 22 г. в кат. до 69 кг. С бронз от Румъния се прибира по-малкият брат на Даниел – Боян Асенов (56 кг).

Предишна ПРОВЕДЕ СЕ 15-ТО ИЗДАНИЕ НА "ЦВЕТЕН КАМЕРТОН" В СЛИВЕН
Следваща НА 3 АПРИЛ В ГАЛЕРИЯ "МАЙ" СЕ ОТКРИВА ИЗЛОЖБАТА "ВЕЛИКДЕН 2018"

За автора

Може да харесате още

Новини Ямбол 0 коментара

В ЯМБОЛ НАЙ-НАКРАЯ ИЗПРЕВАРИХА СЛИВНАЛИЯТА СТЕФАН СТЕФАНОВ ЗА КРЪСТА

32-годишният полицай от Ямбол Михаил Колев извади богоявленския кръст от водите на река Тунджа. Общо 17 бяха смелчаците, които тази година влязоха във водите на реката. Традиционно, победителят получи парична

АПАШ ЗАДИГНА ТРАКТОР

За броени часове служители от РУ-Тунджа разкриха кражба на селскостопанска машина. Разследването започнало на 19 септември по сигнал, че от стопански двор в село Кукорево е  откраднат трактор, с прекачена

ЯМБОЛСКИТЕ МУЗИКАЛНИТЕ ПРАЗНИЦИ „ЗЛАТНАТА ДИАНА“ ИДВАТ ПО-БЛЯСКАВИ ОТ ВСЯКОГА

Амбициозна програма, по-бляскава от когато и да било, предлагат тазгодишните Музикални празници „Златната Диана“. В 50-ия си, юбилеен творчески сезон, организаторите и домакини от Камерен оркестър „Дианополис“ са поканили за