ТАЙСЪНА ОТ ЯМБОЛ СПЕЧЕЛИ ПЕТА ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА ПО БОКС

Даниел Асенов от Ямбол спечели петата си европейска титла по бокс. Тайсъна, както го наричат в спортните среди, триумфира в категория до 52 кг на първенството на Стария континент до 22 г. в Румъния.

На финала Асенов победи Габриел Ескобар Маскунано с 5:0 съдийски гласа – 29:28, 30:27, 29:28, 29:28, 29:28. Това бе повторение на миналогодишния финал до 22 г., когато Асенов спечели с 4:1.

През 2013 г. Даниел за пръв път стана шампион на Европа, но при юношите в кат. до 49 кг в Анапа (Русия). През 2015 г. той триумфира при мъжете в кат. до 52 кг на първенството в Самоков.

През 2017-а освен титлата от Браила до 22 г., Асенов спечели и тази при мъжете от шампионата в Харков (Украйна). Сега дублира тази до 22 г., която е общо пета в кариерата му.

Мелис Йонузова спечели титлата при жените до 22 г. в кат. до 69 кг. С бронз от Румъния се прибира по-малкият брат на Даниел – Боян Асенов (56 кг).

Предишна ПРОВЕДЕ СЕ 15-ТО ИЗДАНИЕ НА "ЦВЕТЕН КАМЕРТОН" В СЛИВЕН
Следваща НА 3 АПРИЛ В ГАЛЕРИЯ "МАЙ" СЕ ОТКРИВА ИЗЛОЖБАТА "ВЕЛИКДЕН 2018"

За автора

Може да харесате още

Новини Ямбол 0 коментара

13 НЕЛЕГАЛНИ МИГРАНТИ СА ЗАДЪРЖАНИ ОТ СЛУЖИТЕЛИ НА ОДМВР – ЯМБОЛ

На 13 февруари в хода на специализирана полицейска операция по линия на противодействие на нелегалната миграция в землището на село Лалково са задържани 13 мъже,  с афганистански произход, трима от

16-ГОДИШЕН УЧЕНИК БЕ УДАРЕН ОТ КАМИОН

Днес, малко преди 10:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Ямбол е постъпил сигнал за възникнало в областния град пътнотранспортно произшествие с пострадал пешеходец.  По първоначални данни, на ул. „Гр.Игнатиев“  в

МНОГО ДОБРА ОЦЕНКА ЗА ДЕЙНОСТТА НА ОДМВР-ЯМБОЛ ПРЕЗ 2017 Г.

Оценката даде директорът на ГД БОП главен комисар Ивайло Спиридонов, който присъства на годишния отчет на ОДМВР – Ямбол. На работната среща присъстваха и зам.-директорът на ГДГП старши комисaр Стоян