ТАЙСЪНА ОТ ЯМБОЛ СПЕЧЕЛИ ПЕТА ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА ПО БОКС
април 2, 2018 990 Прегледи

Даниел Асенов от Ямбол спечели петата си европейска титла по бокс. Тайсъна, както го наричат в спортните среди, триумфира в категория до 52 кг на първенството на Стария континент до 22 г. в Румъния.

На финала Асенов победи Габриел Ескобар Маскунано с 5:0 съдийски гласа – 29:28, 30:27, 29:28, 29:28, 29:28. Това бе повторение на миналогодишния финал до 22 г., когато Асенов спечели с 4:1.

През 2013 г. Даниел за пръв път стана шампион на Европа, но при юношите в кат. до 49 кг в Анапа (Русия). През 2015 г. той триумфира при мъжете в кат. до 52 кг на първенството в Самоков.

През 2017-а освен титлата от Браила до 22 г., Асенов спечели и тази при мъжете от шампионата в Харков (Украйна). Сега дублира тази до 22 г., която е общо пета в кариерата му.

Мелис Йонузова спечели титлата при жените до 22 г. в кат. до 69 кг. С бронз от Румъния се прибира по-малкият брат на Даниел – Боян Асенов (56 кг).

Предишна ПРОВЕДЕ СЕ 15-ТО ИЗДАНИЕ НА "ЦВЕТЕН КАМЕРТОН" В СЛИВЕН
Следваща НА 3 АПРИЛ В ГАЛЕРИЯ "МАЙ" СЕ ОТКРИВА ИЗЛОЖБАТА "ВЕЛИКДЕН 2018"

За автора

Може да харесате още

Новини Ямбол

ИНИЦИАТИВНИЯТ КОМИТЕТ „ДА СПАСИМ ГРАД ЯМБОЛ ОТ КМЕТА“ АТАКУВА ГЕОРГИ СЛАВОВ НА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ В СЛИВЕН

Ямболски сдружения и Инициативният комитет “ Да спасим град Ямбол от кмета“ направиха нещо нетрадиционно. Те застанаха пред журналисти в Сливен, за да оповестят данни за случващото се в Ямбол.