С ТРИ ХИЛЯДИ ЛИТРА ВИНО ЯМБОЛ ОТБЕЛЯЗА ПРАЗНИКА НА ЛОЗАРИТЕ И ВИНАРИТЕ

С ТРИ ХИЛЯДИ ЛИТРА ВИНО ЯМБОЛ ОТБЕЛЯЗА ПРАЗНИКА НА ЛОЗАРИТЕ И ВИНАРИТЕ

Разточителен празник на виното бе отбелязан днес в Ямбол. Хиляди жители и гости на града се стекоха в централния парк, за да споделят събитието, организирано от местната винарска изба „Вила Ямбол“, със съдействието на общината. Повече от три хиляди литра червено вино се разляха в чест на празника на лозарите и винарите „Трифон Зарезан“. За специалното си кулинарно шоу Ути Бъчваров поднесе, по думите на самия него, най-внушителното количество свинско с кисело зеле, което някога е приготвял. Атмосферата на празничния ден допълниха изпълненията на Ансамбъл „Тунджа“ и народната певица Поли Паскова. Традиционно, към наричанията за здраве и плодородие бе включен и характерният за региона кукерски ритуал, представен от групата при Младежки дом „Г. Братанов“ – гр. Ямбол.

Начало на празника дадоха кметът на Ямбол Георги Славов и изпълнителният директор на избата Красимир Аврамов, пожелавайки много настроение на всички гости. Шефът на винарната подчерта водещата позиция на „Вила Ямбол“ на пазара с продукти като „Ямболска гроздова“, винената серия на избата и особено най-новите вина с марката „Кабиле“, пуснати от миналата година. За това кратко време новата серия спечели множество престижни награди от международни изложения, включително три златни медала за Kabile Мавруд и Каберне Совиньон – от Mondial de Bruxelles, Vinalies International и от London experts in wine, както и единственият двоен златен медал на Mondial de Bruxelles за резервата Villa Yambol Каберне Совиньон. На Винария 2017 „Вила Ямбол” спечели Златен ритон, 9 златни медала и 4 сребърни за своите вина, с което получи и ексклузивната награда „Бъчва на годината“. Продукцията на избата се реализира на четири континента – Европа, Азия, Америка и Африка, като „Вила Ямбол“ си извоюва позицията на една от най-динамично развиващите се в България. Новината от празника е, че винарната тази година пуска две нови резерви от серията „Кабиле“, именувана на Тракийския и античен град край Ямбол.

От своя страна кметът Георги Славов припомни, че регионът има хилядолетни традиции и заслужена слава във винопроизводството, като благодари на „Вила Ямбол“, че поддържа и развива високо качество на продуктите, което носи престиж и за самия град.

Днешния Празник на виното бе и прелюдия към започващия на 22 февруари ХІХ  Международен маскараден фестивал „Кукерландия – Ямбол 2018“.

Предишна СЛИВНАЛИЯТА Д-Р МИРКОВИЧ Е ПЪРВИЯТ ХОМЕОПАТ В БЪЛГАРИЯ
Следваща СЪВЕТНИЧКАТА С КАУЗА

За автора

Може да харесате още

Новини Ямбол

СЕЛИМИНОВСКОТО ЧИТАЛИЩЕ „СВЕТЛИНА“ С НАПЪЛНО ВЪЗСТАНОВЕН ПОКРИВ

С напълно възстановен покрив е намиращото се в село Селиминово читалище „Светлина“, съобщи заместник – кметът Румен Иванов. В края на месец септември, поради лошото време хидроизолацията на покрива е

Новини Ямбол

42-ГОДИШЕН ШОФЬОР САМОКАТАСТРОФИРА СЛЕД ПИЯНСКИ ЗАПОЙ

В РУ – Елхово е образувано бързо производство за шофиране след употреба на алкохол срещу 42-годишен жител на Болярово. Снощи,  към 23:00 ч. в РУ-Елхово е получен сигнал  за самокатастрофирал

Новини Ямбол

ПРОКУРАТУРАТА СЕ САМОСЕЗИРА ПО ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ МАТЕРИАЛИ ЗА РЕГИОНАЛНОТО СМЕТИЩЕ

Районна прокуратура – Ямбол се самосезира по излъчен телевизионен репортаж, който касае твърдения за наличие на опасни отпадъци в сметището в село Дражево, обл. Ямбол. Във видеото се съдържат данни,

2 коментара

  1. toronto cannabis delivery
    юни 04, 17:46

    … [Trackback]

    […] There you will find 1311 additional Info to that Topic: sliveninfo.bg/с-три-хиляди-литра-вино-ямбол-отбеляза/ […]

  2. แทงบอล77
    август 06, 01:34

    … [Trackback]

    […] Information on that Topic: sliveninfo.bg/с-три-хиляди-литра-вино-ямбол-отбеляза/ […]

Остави коментар

6 + one =