С КНИГА В РЪКА КЪМ ЧУДНИ СВЕТОВЕ – БИБЛИОТЕКАТА ОЖИВЯ В ОУ „ПАНАЙОТ ХИТОВ“
16.05.2025 566 Прегледи

С КНИГА В РЪКА КЪМ ЧУДНИ СВЕТОВЕ – БИБЛИОТЕКАТА ОЖИВЯ В ОУ „ПАНАЙОТ ХИТОВ“

По повод XXVII Национален фестивал на детската книга, който се провежда в град Сливен, учениците от начален етап в ОУ „Панайот Хитов“ пренесоха любовта към четенето в сърцето на училището – библиотеката.

Заедно със своите учители – г-жа Мартиана Димова, г-жа Деница Стоева, г-н Димитър Цикалов и г-жа Милка Диамандиева, учениците провеждат вълнуващи занимания по извънкласно четене. Сред рафтовете с книгите, в уютната атмосфера на библиотеката, те се докоснаха до света на приказките, приключенията и мъдростта на български и чужди автори.

Особено вдъхновяващо беше участието на учениците от IV клас с техния класен ръководител Милка Диамандиева– най-големите сред малките. С усмивки, любопитство и увереност те показват на по-малките си съученици, че четенето може да бъде истинско пътешествие. С примера си те доказаха, че когато книгата стане твой приятел, можеш да откриеш нови светове, герои и мечти.

Тази инициатива не само насърчи интереса към литературата, но и създаде усещане за общността, вдъхновение и вяра, че всяко дете може да бъде читател с въображение и сърце.

Предишна СЛИВЕН ОТНОВО СЕ ВКЛЮЧВА В ЕВРОПЕЙСКАТА НОЩ НА МУЗЕИТЕ
Следваща СТЕФАН РАДЕВ: НЕ ВЯРВАЙТЕ НА ВСИЧКО, КОЕТО СЕ ПУБЛИКУВА В СОЦИАЛНИТЕ МРЕЖИ!

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

ОТКРИТА БЕ ИЗЛОЖБА НА ТАЛАНТЛИВАТА ХУДОЖНИЧКА МАРИЯ НЕДЕЛЧЕВА

На 2 август в Художествена галерия „Руси Карабиберов“ се състоя изложба живопис „Цветовете в мен“ на талантливата художничка Мария Неделчева. Родена през 1979 г. в Пловдив, тя завършва специалност „Книга

Новини Сливен

ЛЕКА КОЛА ИЗГОРЯ НАПЪЛНО НА ПЪТЯ СЛИВЕН – ЯМБОЛ

На 29.04.2026 г., в 16,35 часа, в РСПБЗН – Сливен е получен сигнал за пътно произшествие, възникнало на път Сливен- Ямбол. На място са изпратени два екипа. Инцидентът е станал

Новини Сливен

ЗАЛОВИХА ШОФЬОР, УПОТРЕБИЛ НАРКОТИЦИ

Полицейски служители са установили водач, употребил наркотични вещества, който управлява МПС в период на лишаване за същото нарушение. Днес в 01,10 часа на улица „Орешак“ в град Сливен е спрян