СТЕФАН РАДЕВ: ИНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГИЧЕСКИЯТ ФАКУЛТЕТ ПРЕВРЪЩА СЛИВЕН В ЧАСТ ОТ АКАДЕМИЧНАТА ОБЩНОСТ
„Науката расте, когато я споделяме и посеем!“. Под това мото протича днешната младежка научна сесия, посветена на 40-годишнината на сливенския Инженерно-педагогически факултет /ИПФ/ към Технически университет – София. Значима годишнина с фокус към почитта на пътя, по който е вървяло развитието на факултета, в уважение към хората, които са го изграждали и поколенията преподаватели, студенти и партньори, превърнали академичното пространство в място на знание, труд, професионализъм и човешка отдаденост. Събитието се провежда днес в зала „Май“ и е част от програмата за отбелязване на годишнината. Сред официалните гости беше кметът Стефан Радев, който в приветствието си подчерта своята подкрепа към академичната общност, към студентите, учениците, към преподавателите и всички, които вярват, че образованието е най-сигурната инвестиция в бъдещето.
„Създаването на Инженерно-педагогическия факултет е важна стъпка, с която Сливен става част от академичната общност. Това е важно за нашия регион, град, общество, не само като „ковачница“ на кадри за индустрията и икономиката като цяло. Важно е и защото служи като платформа, предоставяйки възможност на учениците от Сливен да продължат образованието си тук, в едно от най-реномираните висши учебни заведения в страната“, отбеляза кметът. Той се обърна с благодарност към ръководителите и преподавателите с принос в обучението на младите хора. „Надявам се, че част от идеите, които се раждат на такива форуми, ще бъдат част от промяната на България и на света. На добър час!“, пожела кметът.
С благодарност към колегите си, към Община Сливен и с благопожелания за годишнината, се обърна към всички ръководителят на цялостната структура на Факултет и Колеж – Сливен доц. д-р Ваньо Иванов. Деканът на ИПФ – доц. д-р инж. Невен Кръстев също отправи поздрав. От името на ръководството на Регионалното управление на образованието най-добри пожелания отправи Ива Тарагошева.
На откриването на научната сесия присъстваха още заместник-кметът Пепа Чиликова, директори на учебни заведения, преподаватели, представители на академичната общност, студенти, ученици.
За историята на създаването на Инженерно-педагогическия факултет – Сливен и превръщането му в университетски център с международен авторитет сподели доц. д-р Моника Симеонова-Ингилизова. „Днес имаме възможност заедно да засвидетелстваме уважение към постигнатото и да споделим визия за бъдещото развитие на образованието, науката и младите хора в Сливен“.
В рамките на днешната младежка научна сесия участниците ще имат възможност да представят доклади от разработки на проекти, постижения и резултати, които да дискутират.
Събитието се реализира с подкрепата на Община Сливен и Съюза на учените в България – клон Сливен.
За автора
Може да харесате още
СЛИВЕНСКИ УЧЕНИЦИ ПОЕХА УПРАВЛЕНИЕТО НА ОБЩИНАТА И НА МЕСТНИЯ ПАРЛАМЕНТ ЗА ЕДИН ДЕН
За поредна година в Деня на младежкото самоуправление ученици от Сливен поеха управлението на Общината и на местния парламент за един ден. Инициативата се организира от Младежки дом – Сливен
НАПРЕЖЕНИЕ В МЕДВЕН ЗАРАДИ СТРОЕЖ НА ДНЕВЕН ЦЕНТЪР
В Котленското село Медвен избухна напрежение вчера. Причината е, че ямболска фирма се е явила с проектно предложение да изгради Дневен център за непълнолетни с различни форми на зависимости. Жителите
ЮИДП СЕ ВКЛЮЧИ В ИЗНЕСЕНА СРЕЩА ПО ПРОЕКТ „ЗЕМИТЕ И ГОРИТЕ НА ОРЕЛА“ ПО ПРОГРАМА LIFE
Югоизточното държавно предприятие (ЮИДП) участва в шестата изнесена работна среща по проект „Земите и горите на орела“, финансиран по програма LIFE на Европейския съюз. Срещата съвпадна с десетото заседание на


















