СТЕФАН МУШМУЛОВ Е ЛЕСОВЪД НА ГОДИНАТА ЗА РЕГИОН СЛИВЕН
09.04.2025 2422 Прегледи

СТЕФАН МУШМУЛОВ Е ЛЕСОВЪД НА ГОДИНАТА ЗА РЕГИОН СЛИВЕН

На специална церемония в сградата на ДГС Сливен бяха връчени годишните награди за заслуги в областта на горското стопанство. Отличията бяха връчени от председателя на Регионалния съвет на лесовъдите за район Сливен – инж. Красимир Николов.

Събитието, което събра представители на ЮИДП, ДГС Сливен и РДГ Сливен, бе официално открито с химна на лесовъда – „Хубава си моя горо“. Инж. Николов изрази своята благодарност към всички, които допринасят за професията на лесовъда, и подчерта, че тя е истинско призвание.

Инж. Неделин Недков, директор на РДГ Сливен, връчи грамота за „Служител по контрол върху дейностите по опазване на горските територии“ на Добри Дончев – главен специалист-горски инспектор в РДГ Сливен. Отличието се присъжда като свидетелство за признателност и висока оценка за проявен професионализъм за извършения контрол върху дейностите по опазване на горските територии в обхвата на РДГ Сливен.

За „Лесовъд на годината 2024 г.“ бе удостоен т.л. Стефан Мушмулов. Той е технолог в ДГС Сливен. Мушмулов благодари за признателността, а миналогодишният носител на наградата, инж. Диана Михалкова, му връчи символичен подарък в знак на приемственост.

Старшият експерт в РДГ Сливен, инж. Пенка Стефанова, получи плакет за „Цялостен лесовъдски принос“. Инж. Николов подчерта, че Пенка Стефанова е изминала целия път в горските структури – от лесничей до високи управленски длъжности – и е работила в различни горски институции – ДГС Стара река, Котел, Тича, ЮИДП, РДГ и други.

След края на церемонията по връчване на годишните награди бе проведено символично залесяване пред сградата на ДГС Сливен, в което участие взеха Регионалния съвет на лесовъдите за район Сливен – инж. Красимир Николов и директорът на РДГ Сливен инж. Неделин Недков.

Годишните награди се връчват всяка година като част от честванията по повод Седмицата на гората, подчертавайки значимия принос на лесовъдите към съхранението и опазването на горските ресурси за бъдещите поколения.

Предишна РОДИЛКА ЗАГУБИ БЕБЕТО СИ В ЯМБОЛ
Следваща В СЛИВЕН ПРЕДСТОИ НОВА ОРГАНИЗАЦИЯ НА ДВИЖЕНИЕТО ПРЕД КАТ

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

СПИПАХА КОНТРАБАНДНИ ЦИГАРИ В ЛЕК АВТОМОБИЛ

В резултат на бързите и навременни действия на полицейските служители на областните дирекции на МВР в Сливен и Ямбол са иззети 10 000 къса цигари, без акцизен бандерол. В хода на

Новини Сливен

КЪДЕ И ДОКОГА НЯМА ДА ИМА ВОДА В СЛИВЕН

„Водоснабдяване и Канализация-Сливен“ уведомява своите потребители, че поради извършване на аварийни ремонти на 04. 09. 2019 г. (сряда) до 15. 30 ч. е прекъснато водоподаването на кв. Речица. При възможност

Новини Сливен

ДВИЖЕНИЕТО МЕЖДУ ГОРНО АЛЕКСАНДРОВО И ТРАПОКЛОВО Е ВЪЗСТАНОВЕНО

Малко след 13,00 часа беше възстановено движението по път І-6 в участъка между кръстовище „Петолъчка” и село Драгоданово, което беше спряно тази сутрин, поради възникнало пътно произшествие. Сигналът за пътния