СОЦИАЛНИ УСЛУГИ, ПРЕДЛАГАНИ ОТ ОБЩИНА СЛИВЕН, ПОПАДНАХА ВЪВ ФОКУСА НА СПЕЦИАЛНОТО ИЗДАНИЕ „КАТО ДВЕ КАПКИ ВОДА ЗА ВСЯКО ДЕТЕ“
15.02.2023 1798 Прегледи

СОЦИАЛНИ УСЛУГИ, ПРЕДЛАГАНИ ОТ ОБЩИНА СЛИВЕН, ПОПАДНАХА ВЪВ ФОКУСА НА СПЕЦИАЛНОТО ИЗДАНИЕ „КАТО ДВЕ КАПКИ ВОДА ЗА ВСЯКО ДЕТЕ“

Социални услуги, предлагани в община Сливен, попаднаха във фокуса на специалното, благотворително издание на предаването „Като две капки вода за всяко дете“, което се излъчи на 12,13 и 14 февруари. То се реализира съвместно с УНИЦЕФ. Всяко от трите предавания подкрепяше кауза, свързана с продължаване и надграждане на програмите и интервенциите на УНИЦЕФ в България.
По програма на организацията за патронажната грижа в Сливен беше създаден Център за майчино и детско здраве, където се проследява ранното детско развитие. Предоставят се различни видове подкрепа – здравна информация за качествено отглеждане на бебето, социална работа, обучения, консултации, координират дейностите за преодоляване на различни възникващи проблеми и трудности. От услугите се възползват всички семейства с деца от 0-3 години и бременни жени от цялата Сливенска област.

От месец април миналата година Община Сливен работи по пилотния проект „Гаранция за детето“ на Европейската комисия и УНИЦЕФ. Основната му цел е въвеждането на системен подход към ранната детска интервенция със специален акцент върху децата на възраст между 0 и 3 години с увреждания и затруднения в развитието, както и на лицата, които се грижат за тях. По проекта съвместно работят екипите на „Майчино и детско здраве“, Общностен център Сливен, Сдружение „Лекари на света“, детските градини по проекта – „Надежда“, „Вержин и Хаик Папазян“, „Здравец“ – град Кермен и „Минзухар“ – с. Крушаре и мобилният екип към Комплекса за социални услуги за деца и семейства. Работят специалисти, които оказват постоянна подкрепа.

Заради успешната съвместна дейност, от УНИЦЕФ отправиха покана към Община Сливен за участие в предаването „Като две капки вода за всяко дете“ и служители, работещи по проекта, се присъединиха към гостите на благотворителното издание.
Социалната мрежа в община Сливен е една от най-добре развитите в страната, с основен фокус към децата. През 2021 година кметът Стефан Радев запозна с основните социални дейности новия представител на организацията в България – Кристина де Бройн. Той беше първият общински кмет, с когото тя се срещна след встъпването си в длъжност. Тогава тя изрази удовлетворение от отличното сътрудничество и съвместната дейност между Община Сливен и УНИЦЕФ. Очаква се идната седмица Кристина де Бройн отново да посети Общината и да се срещне със сливенския градоначалник.

Предишна РАЗКРИТИ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ И ЗАДЪРЖАНИ ПРИ МАЩАБНА ОПЕРАЦИЯ НА ОДМВР - СЛИВЕН
Следваща БЧК В ПОМОЩ НА ПОСТРАДАЛИТЕ ОТ ЗЕМЕТРЕСЕНИЕТО В ТУРЦИЯ И СИРИЯ

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

АКАД. ИВАНКА ДЕНЕВА ОТ СЛИВЕН УЧАСТВА В МЕЖДУНАРОДНО НАУЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ В АНГЛИЯ

След включването в изследване на екип от учени от 30 държави, организирано в 2021 г. от катедра в Университета в гр. Есекс, Англия, акад. д-р Иванка Денева отново бе поканена

Новини Сливен

СРЕЩА ЗА ОПАЗВАНЕТО НА РЕЗЕРВАТ „КУТЕЛКА“ ОРГАНИЗИРАТ ОБЩИНАТА И РИОСВ

Община Сливен съвместно с РИОСВ – Стара Загора ще проведат информационна среща на заинтересованите страни по темата, свързана с популяризирането и опазването на резерват „Кутелка“. Срещата е отворена за всеки,

Новини Сливен

„АПОСТОЛЕ, ПОКЛОН!“

Това бе мотото на рецитала, организиран вчера от Народно читалище „Съгласие-Напредък“ и Общинска библиотека „Петър Матеев“, гр. Котел. Той беше представен от децата от Творческо обединение „Дарования“ по повод 150