СЛИВНАЛИЯТА МИХАИЛ ГЕОРГИЕВ СПЕЧЕЛИ БРОНЗОВ МЕДАЛ ОТ ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ПО БОРБА

Михаил Георгиев спечели бронзов медал от Европейското първенство по борба до 23 години в Нови сад.

В категория до 70 кг, възпитаникът на АСК Сливен и Спортно училище „Димитър Рохов” победи в малкия финал Даниел Чоманик (Словакия) с 5:0.

Преди това Георгиев  преодоля репешажите, като се наложи с 2:0 над Артьом Ауга (Литва).

Сливналията стартира първенството с успех срещу Александър Курища (Беларус) с 3:3, но после отстъпи пред поляка Патрик Оленчин  с 1:3 и така се оказа на репешажите.

Борците ни в свободния стил завършиха с пет бронзови медала на шампионата на Стария континент до 23 г. в Сърбия.

Мими Данева, sliven-sport.com

Предишна ВЕЛИКДЕНСКИТЕ ПОСТИ ЗАПОЧВАТ ОТ ДНЕС
Следваща ФОТОДОКУМЕНТАЛНА ИЗЛОЖБА, ПОСВЕТЕНА НА БАЛКАНСКАТА ВОЙНА, ГОСТУВА В ЯМБОЛСКИЯ МУЗЕЙ НА БОЙНАТА СЛАВА

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен 0 коментара

КОСТА КАРАНАШЕВ ОТКРИ КЛУБ НА ПЕНСИОНЕРА В СЕЛО ПЪДАРЕВО

Тази седмица радостно събитие събра жителите на котленското село Пъдарево., където бе открит пенсионерски клуб. Всички гости бяха посрещнати по стар български обичай с питка от кмета на селото Петър