СЛИВЕН ОТКРИ XXII ИЗДАНИЕ НА ЕВРОПЕЙСКАТА НОЩ НА МУЗЕИТЕ
С богата културна програма, изложби, концерти и културни инициативи, Сливен даде начало на 22-то издание на Европейската нощ на музеите 2026 г.
Международната инициатива се провежда едновременно в хиляди музеи и културни институции в цяла Европа и има за цел да насърчи интереса към културното и историческо наследство чрез свободен достъп до музейните експозиции и специални събития.
Официалното откриване се състоя пред сградата на Регионалния исторически музей ,,Д-р Симеон Табаков“, където беше представена изложбата ,,150 години от Априлското въстание – Балканът помни!“.
В програмата бяха включени музейна игра ,,По следите на георите“, концерт на рок групата ,,Епизод“, образователни и артистични инициативи в Художествена галерия ,,Димитър Добрович“, Музея на текстилната индустрия и Държавния куклен театър.
Заместник-кметът Стоян Марков, приветства присъстващите и подчерта значението инициативата за духовния и културен живот на Сливен.
,,Нощ на музеите“ в Сливен – една вечер, в която историята, изкуството, традициите и съвременната култура се срещат, за да ни напомнят колко богат е духовният живот на нашия град“, каза той.
Марков благодари на музеите, културните институции, артистите и всички участници, които със своя труд и вдъхновение превръщат инициативата в празник за жители и гости на града.
Той отбеляза и символиката на тазгодишното издание посветено на 150 години от Априлското въстание. Събитие, оставило дълбока следа в историческата памет на България и Сливенския край.
Всички музейни и галерийни пространства ще работят с вход свободен, а програмата предлага разнообразни преживявания за посетители от всички възрасти.
За автора
Може да харесате още
ДИМИТЪР МИТЕВ ОГЛАВИ ОБЩИНСКИЯ СЪВЕТ НА СЛИВЕН
Димитър Митев от ГЕРБ оглави общинския съвет в Сливен, предаде репортер на Sliveninfo. За 57-годишния адвокат гласуваха 31 съветници. Конкурентът му Деян Дечев, който е съветник от БСП, получи 10
ЛАБОРАТОРИЯ „ЛИНА“ АКЦЕНТИРА НА ЖЕНСКОТО ЗДРАВЕ В ЛЕТНИТЕ СИ ПРОФИЛАКТИЧНИ КАМПАНИИ
Медицинска лаборатория „ЛИНА” отново е подготвила 9 профилактични кампании. Те важат през месеците юли и август 2022 г. в самостоятелните ѝ филиали в областите: Бургас, Варна, Стара Загора, Пловдив, Сливен
ПРОВЕДЕ СЕ XVII-ТИЯ ТУРНИР ПО СВОБОДНА БОРБА ЗА МОМИЧЕТА И МОМЧЕТА „НОВОЗАГОРСКА СЛАВА“
Състезатели от Сливен, Средец, Елхово, Ямбол, Казанлък, Велико Търново и Нова Загора взеха участие в XVII – тия турнир по свободна борба за момичета и момчета „Новозагорска слава“, провел се






















