СЛИВЕН БЕ ДОМАКИН НА МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР ПО ШАХ

XVIII Международен опен турнир по шах „Сини камъни“ се проведе в Сливен от 24 до 26 септември. Сред официалните гости на откриването беше зам.-кметът Пепа Чиликова, която връчи поздравителен адрес от името на кмета Стефан Радев. Той отправи към всички участници пожелания за успех, а към организаторите – все така да работят за продължаване на традициите в шаха, особено сред децата.

В шахматната надпревара се включиха близо 60 участници от цялата страна – деца и възрастни, сред които състезатели от най-високо ниво.Победител в турнира стана гросмайстор Васил Спасов. В състезанието с успехи се отличиха шахматистите от Клуб по шах „Сините камъни“, който възроди традиционния мъжки турнир по шах „Сините камъни“. Василена Очкова спечели първо място за деца до 8 г., Мария Очкова – трето място в категория до 10 г. и Божидар Желев – трето място при децата до 14 г. Достойно представяне показаха и останалите деца от клуба, които спечелиха специални предметни награди. Топ състезателят на клуба на домакините – гросмайстор Красимир Русев, зае четвърто място в крайното класиране на турнира.  В събота, 25 септември, се проведе и блиц-турнир, в който участва кметът на община Котел Коста Каранашев, а победител стана Велислав Теличев от Русия.

Предишна ОБЛАСТНАТА АДМИНИСТРАЦИЯ В СЛИВЕН КАНИ ГИМНАЗИСТИ ДА УЧАСТВАТ В КОНКУРС, ПОСВЕТЕН НА 200 Г. ОТ РОЖДЕНИЕТО НА РАКОВСКИ