СЕЛО НОВОСЕЛЕЦ, ОБЩ. НОВА ЗАГОРА, ОТБЕЛЯЗА С ТЪРЖЕСТВЕН КОНЦЕРТ СВОЯ ПРАЗНИК
С празник започна седмицата с. Новоселец – на петдесетия ден след Великден, когато Православната църква отбелязва Свети Дух, селото посрещна свои гости. Кметът на Община Нова Загора Галя Захариева, Нейчо Минчев – председателят на Общински съвет, заместник-кметовете Нина Генчева и Ивайло Енев, общински съветници и кметове на населени места в общината, го посетиха, за да споделят радостния повод. Отец Георги отслужи тържествен водосвет за жителите на селото. Лъчезарната Силвия Александрова – кметският наместник, приветства жителите и гостите с топли думи за родното място и хората в него.
„В този празничен ден, вярвам, че всички, които са тръгнали от с. Новоселец, се връщат с благодарност в мислите си към него и той живее чрез всички Вас – новоселци.“ – с тези думи кметът на Община Нова Загора Галя Захариева се обърна към празнуващите и поднесе поздравителен адрес. Г-жа Александрова получи красив букет от председателя на Общинския съвет Нейчо Минчев.
Богатата програма започна с танца на ефирни балерини от ДТШ „Настроение“ гр. Раднево. Красивия площад оживиха със своите изпълнения и Детска певческа група и Певческа група към НЧ „Пробуда – 1928“ с. Новоселец; ТС „The selft“ гр. Стара Загора; ТФ „Момчетата на Димитров“ гр. Нова Загора; Георги Колев, Златина Славова и Йоана Райкова, Преслава Славова и Пламена Червенкова.
Оркестър „Настроение“ се грижеше за настроението в празничната вечер. Пъстрото дълго хоро на площада беше осветено от тържествена заря, която донесе много приятни емоции, радост и усмивки.
За автора
Може да харесате още
В КОТЕЛ ЗАПОЧВА ОРГАНИЗАЦИЯТА НА КОЛЕДЕН БАЗАР
Декемврийските дни са едни от най-вълнуващите дни през годината. Улиците и къщите, осветени с ярки светлини и грейналата Коледна елха създават усещане за уют и доброта. Традиционно вече в началото
СЛИВЕН ПОЛУЧИ НАГРАДАТА ЗА НАЙ – ИНОВАТИВНА ОБЩИНА ЗА 2020 Г. НА НАЦИОНАЛНИЯ БОРД ПО ТУРИЗЪМ
Община Сливен е с поредно национално отличие. В четвъртък градът под сините камъни получи наградата за най-иновативна община за 2020 г., връчена от Националния борд по туризъм. Това стана в
В МАЛКИТЕ НАСЕЛЕНИ МЕСТА ПРАВЯТ СПИСЪЦИ НА ЖЕЛАЕЩИТЕ ДА СЕ ВАКСИНИРАТ
Информационната кампания за ползите от ваксините срещу COVID-19, която започна по инициатива на областния управител Минчо Афузов и РЗИ, след Сливен продължи и в останалите три общини, съобщиха от областната администрация.

















