11.02.2019 0 1267 Прегледи

СЕДМИЦА, ПОСВЕТЕНА НА ЛЮБОВТА В РБ ”САВА ДОБРОПЛОДНИ”

Какво е любовта? Любовта е най-красивото нещо в човешкия живот. В състояние е да промени коренно света ни. Тя е вълшебното чувство, което дава възможност на слепия да прогледне, на отчаяния – да повярва, на тъжния – да се усмихне. Любовта е по-силна от смъртта. Тя е вечна – за нея няма граници и предели.  Любовта е смисълът на живота ни. Тя е магията, раждаща живот. Любовта е бряг и вълна, суша и вода, усмивка и сълза, път и пристан. Без нея този свят би бил пуст и мрачен.

И тази година на това прекрасно чувство са посветени редица инициативи организирани от РБ ”Сава Доброплодни”. Замислени като провокация за осмисляне на празника „Св.Валентин“, който се счита за привнесен в България, проявите, включени в програмата,  предизвикват интереса на все повече млади хора и желанието им  да се запознаят с личните истории на български и световноизвестни творци вдъхновени от най-великото чувство, да споделят защо обичат празника и какво е за тях любовта, да се опитат да дадат обяснение за уникалното изпепеляващо, но и съграждащо чувство, съчетаващо копнеж, емоция, наслада, отдаденост, което просто идва и преобръща целия ти свят.

От 12 до 15 февруари 2019г., по предварително уточнен график, ученици от ПМГ „Д.Чинтулов”, ГПЗЕ „Захари Стоянов’, ХГ „Дамян Дамянов”, ПГИ „Проф.Д.Табаков”, НХГ „Д.Добрович”, Спортно училище „Д.Рохов”, ПГХТ „Акад.Н.Неделчев” и др. ще посетят проявите от програмата от Седмицата на любовта. В програмата е включена презентация разкриваща непознати моменти от живота и творчеството на световноизвестни художници, поети, писатели, музиканти, учени като Огюст Роден, Амадео Модилиани, Пабло Пикасо, Салвадор Дали, Лудвиг ван Бетховен, Джон Ленън, Антоан дьо Сент-Екзюпери, Александър Пушкин, Мария Кюри, Симеон Радев, Христо Явашев /Кристо/ и др. вдъхновени от любовта. Ще прозвучат български и световни литературни шедьоври вдъхновени и посветени на най-възвишеното човешко чувство,

За учениците е подготвена и анкета „Какво е любов?”, томбола с  любовни стихове и изложба на ръчно изработени картички „валентинки“ посветени на празника.

На 14 февруари, всеки посетител на библиотеката също ще получи като дар свитък с прекрасно стихотворение посветено на любовта.

Предишна ТВЪРДИЦА СЪБИРА АРХЕОЛОЗИТЕ ОТ ЮГОИЗТОЧНА БЪЛГАРИЯ
Следваща ПОРАДИ АВАРИЯ Е СПРЯНО ПАРНОТО В ЧАСТ ОТ СЛИВЕН

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

42 КГ. НЕЛЕГАЛЕН ТЮТЮН СА ИЗЗЕТИ ПРИ ОПЕРАЦИЯ НА ПОЛИЦИЯТА

42 килограма нелегален тютюн и 520 къса цигари без бандерол за иззети при операция срещу незаконната търговия с тютюневи изделия на територията на Сливен и Котел. На 6 юни служители

Новини Сливен

ХВАНАХА ДРОГИРАН ШОФЬОР НА БМВ

21-годишен водач на лек автомобил „БМВ“ е хванат да управлява след употреба на наркотични вещества. Проверката е извършена на 9 февруари в село Тополчане от екип на участък „Петолъчка“, извършващ

Новини Сливен

ЕЖЕМЕСЕЧНИТЕ СТРЕЛБИ НА „БАТМИШ“ КРАЙ СЛИВЕН ЗАПОЧВАТ НА 6 ЯНУАРИ

И през новата година се планират стрелби на Огневи комплекс „Батмиш“ край Сливен . За това съобщават от 13-о Бригадно командване. Датите на ученията са планирани за 6, 9, 12,

0 коментара

Все още няма коментари!

Може да сте първият който коментира публикацията!

Остави коментар

5 + 2 =