РАСТЕ БРОЯТ НА ЗАБОЛЕЛИТЕ ЛЕКАРИ, СЕСТРИ И ЗДРАВЕН ПЕРСОНАЛ В СЛИВЕН
184 души, работещи в системата на здравеопазването в област Сливен, са диагностицирани с COVID-19 от началото на април досега, съобщи Областният кризисен щаб.
Сред тях диагностицираните лекари са 49, повечето – от болничната помощ, и трима стоматолози, по данни на РЗИ. Десет са инфектираните медицински фелдшери, повечето от Центъра за спешна медицинска помощ. Заболелите медицински сестри през периода са 67, санитарите – 52-ма души. Положителен резултат са дали изследванията на две акушерки от болничната помощ и лаборантка от извънболнична структура.
За съжаление, двама лекари-специалисти от болничната помощ изгубиха битката с коронавируса.
Данните сочат, че от началото на месеца досега заболяемостта сред работещите в здравеопазването тревожно расте. През ноември са диагностицирани 23-ма от общия брой заболели лекари от началото на епидемията до момента, 19 медицински сестри, 11 санитари и 2 фелдшери.
Областният кризисен щаб призовава гражданите към отговорност и лична дисциплина при спазването на противоепидемичните мерки, за да опазят своето и здравето на близките си, както и здравето на тези, които ежедневно спасяват човешки животи – лекари, фелдшери, специалисти по здравни грижи и медицински персонал.
За автора
Може да харесате още
НЕНОСЕНЕТО НА ПРЕДПАЗНА МАСКА Е СРЕД НАЙ-ЧЕСТИТЕ НАРУШЕНИЯ, УСТАНОВЕНИ ПРИ ПРОВЕРКИТЕ В ОБЛАСТ СЛИВЕН
Неносенето на предпазни маски за лице на определените обществени места, съгласно разпоредените противоепидемични мерки, е сред най-честите нарушения, установени при проверките на контролните органи от началото на миналата седмица до
ГЕОРГИ СЛАВОВ ОГЛАВЯВА ПАРТИЯТА НА ЦВЕТАН ЦВЕТАНОВ В ЯМБОЛ, А В СЛИВЕН ?
Бившият кмет на Ямбол и бивш координатор на ГЕРБ на Ямболска област Георги Славов е сигурен представител на бъдещата партия на Цветан Цветанов за своя регион. Новината не е обявена
ПРОТЕСТ БЛОКИРА НОВОСЕЛСКИЯ МОСТ В СЛИВЕН
Протест блокира Новоселския мост в Сливен във вторник привечер. Участниците в акцията се обявиха против велоалеите, които се изграждат по бул. „Панайот Хитов“. Протестиращите минаваха постоянно по пешеходните пътеки, за