ПОЗДРАВЛЕНИЕ ОТ ДИРЕКТОРА НА ЮИДП ДП ГР. СЛИВЕН ИНЖ. МИРОСЛАВ МАРИНОВ ПО ПОВОД СЕДМИЦА НА ГОРАТА 2022 Г.
УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ ЛЕСОВЪДИ,
ГОРСКИ СЛУЖИТЕЛИ И РАБОТНИЦИ,
ПРИЯТЕЛИ НА БЪЛГАРСКАТА ГОРА,
От днес 04.04.2022 година започва 97-та Седмица на гората – професионалният празник на всички, чиято съдба с призвание и всеотдайност е посветена на гората – лесовъди, горски служители и работници. В този момент на равносметка, всички ние усещаме най-силно духа на нашето минало, духа на онази забележителна история от създаването на централната горска служба в България и подвига на хилядите лесовъди през различните периоди от нейното съществуване. Да сме продължители на сътвореното от нашите предшественици е голяма отговорност и в същото време силна мотивация.
Днес целия цивилизован свят признава обществената значимост на устойчивото управление на горите. Горският сектор е пряко свързан с останалите сектори на българската икономика и има сериозна икономическа, социална и екологична значимост. Устойчивото развитие на горския сектор изисква постоянен анализ и оценка на икономическите, екологичните и социалните резултати от функционирането на горското стопанство. Задълбочен анализ изискват и проблемите, свързани горските пожари, бракониерския лов и всички незаконни дейности в горите, включително и посегателствата срещу наши колеги.
За всичко това разчитаме на Вас, съвременните лесовъди и горски служители, на Вашите знания и опит. Вашите идеи и иновативен дух са необходими за създаване на нагласа, компетентност и действия в постоянно променящите се условия.
Скъпи колеги,
Искам да Ви благодаря, че въпреки усложнената епидемична обстановка, Вие продължихте да изпълнявате своите задължения.
Вярвам, че хората оценяват положените усилия и проявената съпричастност към общите усилия на обществото.
АЗ ОБИЧАМ ГОРАТА!
Обичайте я и вие!
Честит празник!
Инж. Мирослав Маринов
Директор ЮИДП ДП гр. Сливен
За автора
Може да харесате още
СОЦИАЛНОТО МИНИСТЕРСТВО НАБИРА ПРОЕКТНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ДОСТЪПНА ЖИЛИЩНА СРЕДА
Министерството на труда и социалната политика (МТСП) обявява процедура за набиране на проектни предложения по Компонент 1 (К1) „Достъпна жилищна среда” от Националната програма за достъпна жилищна среда и лична
ГОЛЯМАТА НАГРАДА В ТУРНИРА ЗА КУПАТА НА КМЕТА СПЕЧЕЛИ ОТБОРЪТ НА ГИМНАЗИЯТА ПО ХОТЕЛИЕРСТВО И ТУРИЗЪМ „АКАД. НЕДЕЛЧО НЕДЕЛЧЕВ“
За четвърта поредна година училищни отбори от Сливен премериха сили в турнира за Купата на кмета. Той се проведе на 22 и 23 октомври и привлече рекорден брой състезатели –
НА ВЕЛИКДЕН БЯХА ОБЯВЕНИ ОЩЕ 2 СЛУЧАЯ НА КОРОНАВИРУС В СЛИВЕН И 1 В ЯМБОЛ
На Великден от Националния оперативен щаб обявиха нови 2 случая на заразени с коронавирус в Сливен. Общата бройка до момента достигна 21. Бе съобщено и за нов случай в Ямбол,
















