ПЕТИМА УЧИТЕЛИ ВЛИЗАТ В НОВОТО 8-ЧЛЕННО БЮРО НА БСП В СЛИВЕН
28.01.2025 1635 Прегледи

ПЕТИМА УЧИТЕЛИ ВЛИЗАТ В НОВОТО 8-ЧЛЕННО БЮРО НА БСП В СЛИВЕН

Новото Изпълнителното бюро на БСП в Сливен се състои от 8 души, като петима от тях са учители. Това стана ясно от първата пресконференция на новото ръководство, дадена днес след последната общинска конференция.

Председател на партията е Стефан Щилиянов, кметът на Трапоклово Кирил Киров е член на бюрото, както и предприемачът Саркис Шаклиян, чиито бизнеси са в няколко различни писти.

Останалите петима членове са: Росица Маринова, учител по физкултура в Пето училище, Галина Георгиева – учител по математика в Пето училище, Соня Келеведжиева – дългогодишен учител по български език и литература в Езикова гимназия, Минко Минчев – дългогодишен учител по икономика в гимназията по икономика и Християн Торлозов – учител по география в Осмо училище.

„До две години БСП ще бъде първа политическа сила в община Сливен. Има процес на връщане на членове на партията, защото БСП мисли и за най-обикновения човек“, заяви председателят на общинската организация Стефан Щилиянов. Според него БСП е отговорна партия, а държавата има нужда от правителство – това е причината социалистите да вземат решение за участие в управлението на страната.

„Времето ще покаже дали това е било правилно“, каза Щилиянов.

„На всички е ясно,че ще платим цена за участие в управлението“, счита Соня Келеведжиева, областен председател на БСП в Сливен.

Още не е ясно зад кого от 17-те кандидати за председател на НС ще застанат сливенските социалисти. Това ще стане след запознаване с програмите на кандидатите.

Новото ръководство на БСП счита, че социалистите Румен Бозуков и Корнелий Желязков са доказани специалисти и ще настояват те да запазят своите постове, които в новото правителство попадат в ресори на министерства, управлявани от коалиционни партньори на БСП.

Предишна ПРЕЗ МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ СЕ ВЪЗОБНОВЯВАТ ПРЕГЛЕДИТЕ ПО ПРОГРАМА "ЗДРАВНА ГРИЖА НА МЯСТО"
Следваща ВИЦОВЕ ЗА СУТРЕШНО КАФЕ

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

ЖЕНА Е В БОЛНИЦА СЛЕД КАТАСТРОФА

  На 11 декември, в 17,38 часа , е получен сигнал за настъпило пътно произшествие на кръстовището с улици „С.Румянцев“ и „П.Яворов“ в град Сливен. Лек автомобил „Пежо“, управляван от

Новини Сливен

МВР – СЛИВЕН ИНФОРМИРА ЗА ЕДНО СТРАННО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ

Едно странно престъпление оповестиха днес от полицията в Сливен. Новозагорски криминалисти работят по кражба на селскостопанска продукция в село Стоил войвода. На 16 април е подадено заявление от 57-годишен собственик

Новини Сливен

ИНЖ. КРЕМЕН ГЕОРГИЕВ: „НЕ СЕ ОЧАКВА РЪСТ НА ЦЕНИТЕ НА ПАРНОТО. ВЪЗМОЖНО Е ТЕ ДОРИ ДА СТАНАТ ПО-НИСКИ“

Нека политиците не използват енергетиката за предизборни цели. За бъдещите цени на парното и състоянието на българската енергетика разговаряме с Кремен Георгиев, енергетик с над 25 годишен опит, председател на