ОТ 18 ДО 22 МАРТ ЩЕ СЕ ПРОВЕДАТ БЕЗПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ ЗА ТУБЕРКУЛОЗА В СЛИВЕН
Безплатни прегледи за туберкулоза ще се извършват от 18 до 22 март в сектора по фтизиатрия към МБАЛ „Д-р Иван Селимински“-Сливен. Скрининговите изследвания са част от Програмата за превенция на туберкулозата в България към Министерството на здравеопазването, финансирана от Глобалния фонд за борба срещу СПИН, туберкулоза и малария.
МБАЛ „Д-р Иван Селимински” провежда периодично безплатни прегледи. От 8.00 до 12.00 часа преглежда специалистът д-р Снежана Колева.
Туберкулозата е една от най-древните болести, познати на човечеството. Днес заболяването е проблем не само за бедните страни, но и за почти всички развити държави от Европа и САЩ. Всяка година болестта е причина за смъртта на около 2 милиона души в света.
Туберкулозата е хронично инфекциозно заболяване, което засяга главно белите дробове. Развиват се и извънбелодробни форми със засягане на други органи и системи (лимфни възли, централна нервна система, сърце, очи, кожа, органи на коремната кухина, кости и стави, пикочо-полова система и други.
За автора
Може да харесате още
НАГРАДАТА „СИРАК СКИТНИК“ НА ОБЩИНА СЛИВЕН ЗА 2025 ГОДИНА ПОЛУЧИ СКУЛПТОРЪТ ИВАН ТОТЕВ
Наградата „Сирак Скитник“ на Община Сливен получи скулпторът Иван Тотев за творбата му „Исус“. Призът му бе връчен от кмета Стефан Радев по време на награждаването на лауреатите от Националната
МАЛАРИЯ – РИСКОВЕ И НАЧИНИ НА ПРЕДПАЗВАНЕ
Какво заболяване е Маларията? Маларията е заболяване с характерна природна ендемичност – среща се основно в райони с определени климатични и географски особености в тропичните и субтропичните райони на Земята.
ОБЩИНСКОТО РЪКОВОДСТВО ПРОВЕДЕ ПРИЕМНИЯ СИ ДЕН
Приемен ден на кмета Стефан Радев и неговите заместници се проведе днес. Граждани представиха случаи от различно естество. Те запознаха кмета с обществени въпроси и идейни проекти, свързани с междублоково















0 коментара
Все още няма коментари!
Може да сте първият който коментира публикацията!