ОТЛИЧИХА МБАЛ „Д-Р ИВАН СЕЛИМИНСКИ-СЛИВЕН“ В НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЯ ПО ЗДРАВНИ ГРИЖИ
19.05.2026 966 Прегледи

ОТЛИЧИХА МБАЛ „Д-Р ИВАН СЕЛИМИНСКИ-СЛИВЕН“ В НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЯ ПО ЗДРАВНИ ГРИЖИ

Специалисти по здравни грижи от МБАЛ „Д-р Иван Селимински“ се включиха в Национална конференция по здравни грижи с балканско участие на тема „Здравните грижи на XXI век -съвременни аспекти и предизвикателства“.

Конференцията се проведе на 15 и 16 май в София. Тя беше организирана от Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи /БАПЗГ/ и Регионалната колегия в София. Форумът събра професионалисти в областта на здравните грижи с цел обмяна на опит, споделяне на добри практики, развитие на професионални връзки и обсъждане на предизвикателствата пред съвременното здравеопазване.

Сред лекторите имаше силно международно присъствие от Полша, Северна Македония, Белгия и Турция. Събитието отбеляза и Международния ден на сестринството, който се чества на 12 май.

На тържествена церемония бяха връчени Годишните награди на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи. МБАЛ „Д-р Иван Селимински-Сливен“ получи статуетка на Флоранс Найтингел и грамота  в категория „Продължаващо обучение-начин на живот“. Наградите бяха връчени от председателя на БАПЗГ Диана Георгиева.

Предишна МЛАДЕЖКИТЕ ПРОТИВОПОЖАРНИ ОТРЯДИ „МЛАД ОГНЕБОРЕЦ“ ПРЕМЕРИХА СИЛИ В НОВА ЗАГОРА
Следваща НА ЦЕРЕМОНИЯ ДНЕС НАГРАДИХА ПОБЕДИТЕЛИТЕ ОТ ОБЩИНСКИЯ КРЪГ НА УЧЕНИЧЕСКИ ИГРИ 2025/2026 Г. – СЛИВЕН

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

18-ГОДИШЕН МЛАДЕЖ ОТ СЛИВЕН Е ЗАДЪРЖАН ЗА КРАЖБА

За по-малко от 24 часа криминалисти на РУ-Сливен задържаха извършител на домова кражба. След получен сигнал за кражба на пари от частен дом в град Сливен на 17 май са

Новини Сливен

ЕДНА ДЕПУТАТКА ИЗПРАТИ ЦВЕТЯ

Една депутатка изпрати цветя за тържественото честване на Съединението в Сливен. Това стана повод името на народната избраничка от града под Сините камъни да бъде произнесено по радиоуредбата по време

Новини Сливен

СТРАНИЦА С ФОТОГРАФИИ ОТ КОТЕЛ – СКОРО В СОЦИАЛНАТА МРЕЖА ФЕЙСБУК

Фотографи от Котел днес проведоха своя първа среща. Тя се състоя в залата на Туристически информационен център, а на нея присъстваха както любители, така и професионалисти в бранша от балканския