ОТИДЕ СИ ФУТБОЛНАТА ЛЕГЕНДА ИВАН ЗАФИРОВ, КОЙТО 2 ГОДИНИ Е ИГРАЛ ЗА СЛИВЕН
На 77-годишна възраст почина легендата на българския футбол Иван Зафиров, съобщават от БФС.
Зафиров изиграва над 400 мача с екипа на ЦСКА във всички надпревари, а в евротурнирите взима участие в 37 двубоя. Бранителят е 9-кратен шампион с „армейците“ и 5 пъти печели Купата на Съветската армия. Легендарният футболист е играл и за Сливен 2 години – 1966 -1968 г. Под Сините камъни Иван Зафиров има 24 мача и един отбелязан гол. По това време в Сливен той играе заедно с друга легенда на българския футбол и ЦСКА Иван Колев, а треньор на отбора е незабравимият Крум Милев.
Иван Зафиров има 50 мача и 1 гол за националния отбор, като през 1968 година е част от тима, спечелил сребърните медали от Олимпийските игри в Мексико.
През 1968 година е награден със сребърен орден на труда, а през 1974 година е удостоен е с отличието „Заслужил майстор на спорта“.
Иван Зафиров винаги е бил символ на непримирим дух, мъжество и футболна класа.
Българският футболен съюз изказва искрени съболезнования на семейството и близките на Иван Зафиров!
Поклон пред светлата му памет.
За автора
Може да харесате още
СЪВМЕСТЕН КОНЦЕРТ НА СЛИВЕНСКИЯ СИМФОНИЧЕН ОРКЕСТЪР И БРАТЯ ВЛАДИГЕРОВИ
На сцената на зала „Сливен“ със съвместен концерт ще излязат Сливенския симфоничен оркестър и братята Константин и Александър Владигерови. Той ще се състои на 7 юни от 19 часа. Под
КЪДЕ И ДОКОГА НЯМА ДА ИМА ВОДА В СЛИВЕН
„Водоснабдяване и Канализация-Сливен“ ООД уведомява своите потребители, че поради извършване на авариен ремонт на 19.05.2020г.(вторник) до 13.00ч. е прекъснато водоподаването в района на ул.“Иречек“. При възможност водоподаването ще бъде възстановено
ДИРЕКТОРЪТ НА ЮИДП ИНЖ. ДИМЧО РАДЕВ С ПОЗДРАВИТЕЛЕН АДРЕС ПО СЛУЧАЙ ПРОФЕСИОНАЛНИЯ ПРАЗНИК НА БЪЛГАРСКАТА ПОЛИЦИЯ
Уважаеми госпожи и господа, ръководители и служители в структурите на МВР, Скъпи сънародници, Позволете ми да Ви поднеса искрени благопожелания и най-сърдечни поздрави по повод Празника на Българската полиция














