ОБЩИНА СЛИВЕН ЗАПОЧВА САМОСТОЯТЕЛНИ И СЪВМЕСТНИ ПРОВЕРКИ ЗА СПАЗВАНЕ НА ПРОТИВОЕПИДЕМИЧНИТЕ МЕРКИ
Във връзка с динамиката на извънредната епидемична обстановка, свързана с повишената заболеваемост от коронавирус и издадените заповеди от министъра на здравеопазването, Община Сливен изготви график за проверки в своите структури и критичните точки на територията общината.
Графикът ще бъде съгласуван от РЗИ-Сливен и включва самостоятелни и съвместни проверки. Самостоятелно ще бъдат проверени обекти в сферата на здравеопазването (детски ясли, млечна кухня), социалните заведение (Дом стари хора, ДПЛУИ – селище Качулка, ЦНСТ, домашен социален патронаж, защитени жилища, дневен център за стари хора, дневен център за деца, дневен център за пълнолетни лица, общностен център, КСУДС, ЦСРИ и ЦОП), образованието, културата, спорта, общинска администрация, общинските предприятия, гробищни паркове. Съвместни проверки ще се извършат с Регионално управление на образованието-Сливен в училищата и на критични точки, като общински пазари, паркове, транспорт, религиозни храмове, здравни заведения, с РЗИ Сливен.
Обобщена седмична информация от извършените проверки, ще бъде предоставена на РЗИ-Сливен всеки петък.
От общинския кризисен щаб напомнят, че от изключително значение е да продължат с по-голяма стриктност адекватните превантивни мероприятия и мерки по осигуряване условията за неразпространение на коронавируса и спазването на основните противоепидемични мерки – носене на маски, дезинфекция и спазване на дистанция. Общината оказва съдействие, според възможностите си, на медицинските власти в процеса на ваксиниране като начин за овладяване разпространението на заболяването.
„Отговорността да опазим здравето на нашите деца и на хората в нашата общност, е приоритет“, каза кметът Стефан Радев. Община Сливен е създала необходимата организация и спазва разпоредбите, съгласно заповедите на министъра на здравеопазването. Те са публикувани на сайтовете на Министерство на здравеопазването, Регионална здравна инспекция-Сливен и Община Сливен.
За автора
Може да харесате още
ОПЕЛ ИЗГОРЯ ЗАРАДИ НЕБРЕЖНОСТ НА СОБСТВЕНИКА МУ
Небрежност при боравене с открит огън е причината за запалване на лек автомобил в новозагорското село Пет могили. Сигналът е получен на 18 октомври в 00,55 часа. Възникнал е пожар
ОБЩИНСКАТА ФИРМА ЗА ОХРАНА В СЛИВЕН ЛОВИ НАРУШИТЕЛИ С НОВ СОФТУЕР
От няколко дни Общинската фирма за охрана в Сливен използва нов компютърен софтуер, който работи на всички кръстовища в града. „Само за 24 часа бяха установени над 50 нарушения. Всички
ПОЗДРАВ НА КМЕТА НА ОБЩИНА НОВА ЗАГОРА ГАЛЯ ЗАХАРИЕВА ПО ПОВОД БЛАГОВЕЩЕНИЕ
Скъпи жители на община Нова Загора, 25 март – Благовещение, ни носи толкова радост и надежди! Според преданието рано сутринта архангел Гавраил известил Дева Мария, че е благословена и е














