ОБСЪДИХА ПОСЛЕДНИТЕ 2 КОНЦЕПЦИИ ЗА ИНТЕГРИРАНИ ТЕРИТОРИАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ, В КОИТО ОБЩИНА СЛИВЕН Е ПАРТНЬОР
Зала „Май“ беше домакин на общественото обсъждане на последните две концепции, преминали първи етап на оценка, в които Община Сливен участва. И двата стратегически документа са в сфера „здравеопазване“ и бяха представени от водещите партньори: Община Бургас и Югоизточен регионален иновационен център „Здраве“.
Концепциите са основният стратегически документ, на база на който през настоящия програмен период ще се отпускат средства по програма „Развитие на регионите“ 2021-2027. В момента тече вторият етап от оценката им, който включва и тяхното представяне пред общността. Община Сливен участва в 7 от общо 12 одобрени на първи етап комбинирани концепции за интегрирани териториални инвестиции в Югоизточен регион. Последните две концепции бяха:
- „Нов модел на интегрирана здравна грижа за деца в Югоизточния регион“, с водещ партньор Община Бургас. Презентация и анкета за КИТИ в следните линкове:
https://docs.google.com/presentation/d/18kPkA_2lIPaiTzPWf5H4iJGImtKb0gigjYMLfylTNKM/edit?usp=sharing
https://forms.gle/5hQnattdeUZHs64u5
- „Регионална Екосистема за Устойчиво Развитие: Интегрирани Инвестиции за Общностно Благополучие“, с водещ партньор Югоизточен регионален иновационен център „Здраве“:
https://docs.google.com/presentation/d/1YU2HdXnWKc7DdfI3DiEniSsRx0kUKKocqg4LMPkbrRw/edit?usp=sharing
https://forms.gle/avp4L5qmSet3LNtT9
Всеки гражданин може да подкрепи, да даде предложения или препоръки към концепциите, посредством онлайн анкета, достъпна в линковете.
За автора
Може да харесате още
В СЛИВЕН ЗАДЪРЖАХА ДРОГИРАН ШОФЬОР
39-годишен водач на лек автомобил „Ситроен“ е хванат да управлява след употреба на наркотични вещества. Проверката е извършена днес в 02,26 часа в град Сливен от екип на група „Патрулно-постова
Д-Р ДИНА КЕМАЛОВА: ИЗОСТАВЯНЕТО НА ВЪЗРАСТЕН ЧОВЕК ПРИ НАС НЕ Е ИЗОЛИРАН СЛУЧАЙ
Безпрецедентна молба чрез медиите от ръководството на областната болница „Д-р Иван Селимински“ в Сливен. В сряда сутринта от болницата публично се обърнаха към Иван Вичев Стоянов от Сливен да прибере
СВЕТОВНАТА СЕДМИЦА НА КЪРМЕНЕТО ЩЕ БЪДЕ ОТБЕЛЯЗАНА В СЛИВЕН ОТ 1 ДО 7 АВГУСТ
„Да се застъпим за кърменето – обучение и подкрепа“. За поредна година Ла Лече Лига, Регионална здравна инспекция-Сливен и Център за майчино и детско здраве, организират Седмица на кърменето в