ОБИРДЖИЯТА НА ЗЛАТАРСКОТО АТЕЛИЕ ОСТАВА В АРЕСТА ЗА 72 ЧАСА
Районна прокуратура-Сливен задържа за срок до 72 часа Д.А. Той е обвинен за това, че направил опит да отнеме сумата от 1360 лева от златарско ателие в град Сливен. Опитът е останал недовършен, поради независещи от дееца причини. Престъплението е осъществено на 29.12.2025 година. То е квалифицирано по чл.198, ал.1, вр. чл.18, ал.1 от НК.
По време на разследването е установено, че Д.А. е счупил с камък стъклената витрина на търговския обект, след което е заплашил с убийство намиращите се в него мъж и жена. Поискал е да му предадат оборотните пари. Опитът е останал недовършен, тъй като собствениците са възпрели обвиняемия, който е побягнал, но е бил задържан от служител на ОД на МВР-Сливен, намиращ се в близост.
Предстои Районна прокуратура-Сливен да внесе в съда искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ по отношение на обвиняемия.
За автора
Може да харесате още
ПОЧИНА СВЕТОВНОИЗВЕСТНИЯТ ОПЕРЕН ПЕВЕЦ – СЛИВНАЛИЯТА КАМЕН ЧАНЕВ
Световноизвестният оперен певец Камен Чанев е починал от коронавирус, съобщи информиран източник на Радио Стара Загора. Той беше приет за лечение в болницата в Стара Загора. Малко преди 15 часа днес
“ДВЕ ЦЕЛУВКИ” – КОНЦЕРТ НА ГЕОРГИ ХРИСТОВ
Фантастичен концерт на ГЕОРГИ ХРИСТОВ в Сливен на 13 юни от 20ч в Зала “Сливен” “ДВЕ ЦЕЛУВКИ” – ТУРНЕ 2023 С нов впечатляващ и разтърсващ концертен формат ще зарадва своите
АПАШИ ТАРАШИХА ЗАВЕДЕНИЕ НА БРАТЯ ГОЧЕВИ
Апаши са тарашили заведение, собственост на сливенските бизнесмени братя Гочеви. Крадците са разбили кафето на име „Ника“, което се намира на кортовете в кв. „Младост“. Ето какво съобщи МВР –














