„НА СЪБОР КРАЙ ТУНДЖА“ В СЕЛО ЧОКОБА
Над 30 самодейни и читалищни фолклорни формации от региона са подали заявки за участие във фолклорния събор „На събор край Тунджа“, който тази година ще се проведе в село Чокоба. Съборът ще бъде в събота, 9 юни 2018 г. от 10 часа в центъра на селото. “На събор край Тунджа“ се провежда през година с промяна на домакинството, но винаги в населени места, които се намират по поречието на река Тунджа. Зрителите ще могат да видят автентично възпроизвеждане на Буенек, Наливане на сладка ракия на свекър и свекърва, както и обичаи, свързани с Еньовден, Спасовден, Илинден и др. Ще има надигравания и надпявания.
Всички участници ще получат димплом, а за най-добре представилите се са осигурени парични награди.
Журито, което ще оценява съставите е с председател доц. д-р Владимир Демирев и членове Станка Иванова – хореограф и Иван Стоянов- музикант.
Организатори на фолклорния събор са Община Сливен, НЧ „Съгласие 1928” и кметството на с. Чокоба
За автора
Може да харесате още
МЪЖ ОТ СЕЛО ЖЕЛЮ ВОЙВОДА Е ЗАДЪРЖАН ЗА ДОМАШНО НАСИЛИЕ
Полицейски служители от участък „Петолъчка“ към РУ-Сливен са задържали 41-годишен мъж за домашно насилие. Сигналът е получен в ранния следобед на 12 февруари за семеен скандал в село Желю войвода.
ЗАЩОТО СЪМ ЖУРНАЛИСТ
8 ч. сутринта: Рано – рано ми прекъсват кафето. Тежка, много тежка седмица бе тази. А, още не е свършила. Ето, докато си пия първото кафе, идва и първото прессъобщение.
ВИЦОВЕ ЗА СУТРЕШНО КАФЕ
– А как те пусна жена ти сам на дискотека? – Приготвих й ваната и я напълних с пяна! – И това я спря да дойде с теб? –















0 коментара
Все още няма коментари!
Може да сте първият който коментира публикацията!