НА АРХАНГЕЛОВДЕН СЕЛО ГАВРАИЛОВО ОТБЕЛЯЗА СВОЯ ПРАЗНИК
08.11.2018 1801 Прегледи

НА АРХАНГЕЛОВДЕН СЕЛО ГАВРАИЛОВО ОТБЕЛЯЗА СВОЯ ПРАЗНИК

Сливенското село Гавраилово отбеляза храмовия си празник на Архангеловден. Честванията започнаха преди няколко дни с различни прояви. Кметът на селото Димитър Андреев поздрави жителите и гости на селото и пожела на всички много здраве, късмет и благоденствие.

На тържествена церемония пред паметника на загиналите за свободата на България жители на селото бяха поднесени венци и цветя от председателя на Общинския съвет Димитър Митев, заместник – кмета Румен Иванов, заместник – областния управител Камен Костов, директора на ТД „Национална сигурност“ Николай Чиликов, ученици от ОУ „Найден Геров“ – с. Гавраилово и представители на ЦДГ „Зорница“. Цветя бяха поднесени и от името на народния представител Десислава Танева. По време на церемонията заместник – кметът Румен Иванов връчи поздравителен адрес от името на кмета на община Сливен Стефан Радев. В него кметът поздравява жителите на селото за празника, като им пожелава да бъдат здрави, сплотени и да се радват на много успехи. „Използвам приятния повод, за да изкажа уважението си към Вас и да Ви поздравя за усърдната работа и труда, който полагате, и които съм сигурен спомагат за развитието и облагородяването на село Гавраилово. Продължавайте да развивате духа и традициите му с воля, отговорност и родолюбие“, заявява в поздравителния адрес кметът Радев.

Малко по-късно беше отслужен тържествен водосвет от отец Силвестър в църквата „Св. Архангел Михаил“. Сред гостите на празника бяха още общински съветници и кметове на населени места.

Предишна ЗАМЕСТНИК-КМЕТЪТ ПЕПА ЧИЛИКОВА ПОЗДРАВИ УЧАСТНИЦИТЕ В НАУЧНАТА КОНФЕРЕНЦИЯ "МЕСТНИ КУЛТУРИ И МУЗЕЙНИ СТРАТЕГИИ"
Следваща ОБЩИНА СЛИВЕН ЩЕ ИЗЛЪЧИ СВОИТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ ЗА 2018 ГОДИНА

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

МИНИСТЪР ТАНЕВА ЩЕ ОТКРИЕ 15-ТОТО ЮБИЛЕЙНО „НАЦИОНАЛНО ЖИВОТНОВЪДНО ИЗЛОЖЕНИЕ СЛИВЕН 2019“

Утре, 12 октомври, от 10:30 ч., министърът на земеделието, храните и горите Десислава Танева ще открие 15–тото юбилейно ,,Национално животновъдно изложение Сливен 2019”. Събитието се организира от Министерство на земеделието,

Новини Сливен

ДЕСИСЛАВА ТАНЕВА: ГЛАСУВАХ ЗА ЕКСПЕРТНО УПРАВЛЕНИЕ

„Гласувах за експертно и грамотно управление. Днес в Сливен имаме възможността да оценим можещия, образован и грамотен управленец. Такива, които трудно се откриват от избирателя, които не парадират, но могат,

Новини Сливен

ЕДИН ЩАСТЛИВ СЛИВЕНСКИ РИБАР ХВАНА 15 КГ ШАРАН

Той се казва Георги Стойков и до скоро имаше магазин за риболовни принадлежности в Сливен. Това лято Георги затвори магазина и се отдаде изцяло на голямата си страст – риболовът.

0 коментара

Все още няма коментари!

Може да сте първият който коментира публикацията!

Остави коментар

19 − 9 =