НАД 1,2 МИЛИОНА ГЛЕДАНИЯ ОТЧЕТЕ ДИГИТАЛНАТА КАМПАНИЯ НА Х ЮБИЛЕЙНО ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛА НА ЕТНОСИТЕ, БАГРИТЕ И КОТЛЕНСКИЯ КИЛИМ
05.08.2026 606 Прегледи

НАД 1,2 МИЛИОНА ГЛЕДАНИЯ ОТЧЕТЕ ДИГИТАЛНАТА КАМПАНИЯ НА Х ЮБИЛЕЙНО ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛА НА ЕТНОСИТЕ, БАГРИТЕ И КОТЛЕНСКИЯ КИЛИМ

Комуникационната кампания на Х юбилейно издание на Фестивала на етносите, багрите и Котленския килим отчете сериозен интерес и в дигиталното пространство. Данните от проведената кампания в социалната мрежа Facebook показват широк обхват на публикуваното съдържание и активна ангажираност на аудиторията.

В периода 25 юни – 2 август бяха реализирани 27 публикации, 23 сторита и 7 рекламни кампании. За този период съдържанието, свързано с фестивала, е генерирало над 1,2 милиона гледания.

Според отчетените данни:

  • над 1,2 милиона са гледанията на публикуваното съдържание;
  • 292 911 са достигнатите потребители;
  • 24,9 хиляди са посещенията на страницата;
  • 22,2 хиляди са взаимодействията със съдържанието;
  • 1 173 са новите последователи, с което общият им брой достига 6 172.

Публикациите са достигнали до потребители не само от община Котел, но и от София, Сливен, Бургас, Варна, Пловдив, Ямбол, Стара Загора и други населени места. Данните показват интерес и от чужбина, включително от Германия, Великобритания, Испания, Нидерландия, Турция, Белгия, Италия, Гърция и Съединените американски щати.

Анализът на аудиторията сочи, че най-активни са потребителите на възраст между 35 и 54 години, а над 74% от последователите на страницата са жени.

Резултатите показват, че чрез дигиталната комуникация фестивалът е достигнал до широка аудитория както в страната, така и извън нея, като е повишил интереса към събитието и неговата програма.

 

Предишна ВИЦОВЕ ЗА СУТРЕШНО КАФЕ
Следваща СЛИВЕНСКИ ОГНЕБОРЦИ ГАСИХА ГОЛЯМ ПОЖАР В КВ. "НАДЕЖДА"

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

ГЛАВНИЯТ ПРОКУРОР ИВАН ГЕШЕВ СЕ СРЕЩНА С ОБВИНИТЕЛИ В СЛИВЕН

Главният прокурор на Републиката Иван Гешев бе на визита в Сливен в четвъртък, научи Sliveninfo. След обяд той проведе среща с прокурори и следователи в сградата на съдебната палата. Новината

Новини Сливен

КРЕМЕНА ПЕТРОВА: РЕШЕНИЕТО НА РИОСВ Е ВАЖНА СТЪПКА, НО КАЗУСЪТ С БИОГАЗ ЦЕНТРАЛАТА В НОВА ЗАГОРА НЕ Е ПРИКЛЮЧИЛ

С решение от 16 юни 2026 г. РИОСВ – Стара Загора прекратява регистрацията и действието на регистрационния документ на „Енерджи-2“ ООД за извършване на дейности по третиране на отпадъци. Решението

Новини Сливен

СТЕФАН ПАСКОВ:“ИЗПРАВИ СЕ БЪЛГАРИЯ“ ВЛИЗА В ПАРЛАМЕНТА

„Имам една новина за уважаемите жители на област Сливен на днешния 9 септември. Преди всичко, честит празник на всеки, който чувства тази историческа дата като истински празник, какъвто съм и