КРЪВОДАРИТЕЛСКА КАМПАНИЯ В СЛИВЕН ПРЕЗ ЦЕЛИЯ МЕСЕЦ ЮНИ
01.06.2026 537 Прегледи

КРЪВОДАРИТЕЛСКА КАМПАНИЯ В СЛИВЕН ПРЕЗ ЦЕЛИЯ МЕСЕЦ ЮНИ

Стартира кръводарителска кампания през месец юни, организирана от Отделението по трансфузионна хематология при МБАЛ ”д-р Иван Селимински” и Областния съвет на БЧК – Сливен.  Повод е Световният ден на доброволния и безвъзмезден кръводарител, който отбелязваме на 14 юни. Заповядайте в Кръвния център, който се намира на първия етаж на ДКЦ-2, от 08.00ч. до 14.00ч. всеки работен ден. Всички участници в кампанията, която продължава до края на месец юни, ще получат символичен подарък от БЧК-Сливен.

Историята на кръвопреливането започва назад във времето, когато първите трансфузии са се провеждали в условия на слабо развита наука и много малко изследвания на кръвта, на донора и на пациента.

Днес преливането на кръв и кръвни продукти е съществена част от грижите за пациентите, която подобрява здравето и спасява животи. Всяко даряване на кръв е ценен животоспасяващ  дар. Нуждаещите са много, а жестът на кръводарителите е безценен. Повече за кръводаряването можете да научите от сайта на болницата на посочения линк : https://mbal-sliven.com/kravodaryavane

Предишна В СЛИВЕН ЗАПОЧНА СТРОИТЕЛСТВОТО НА ЗАТВОРЕН ЖИЛИЩЕН КОМПЛЕКС
Следваща СЛИВЕН Е ДОМАКИН НА НАЦИОНАЛНА НАУЧНА КОНФЕРЕНЦИЯ, ПОСВЕТЕНА НА ЧИТАЛИЩНОТО ДЕЛО

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

ПЪРВИ ДЕТСКИ ТУРНИР “ ДИМИТЪР КАРАПЧАНСКИ “ СЪБРА В СЛИВЕН ДЕЦА ОТ ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ

Първи детски турнир на името на Димитър Карапчански събра деца от цяла България и гости от Италия и Украйна. Турнирът е посветен на големия сливенски шахматист и треньор, дал толкова

Новини Сливен

В РЕГИОНАЛНА БИБЛИОТЕКА  „САВА ДОБРОПЛОДНИ” – СЛИВЕН СТАРТИРА СЕДМИЦА НА ЛЮБОВТА

От 14 до 18 февруари 2022г. в Регионална библиотека „Сава Доброплодни” – Сливен ще се проведе станалата вече традиционна Седмица на любовта, посветена на празника на влюбените – Св.Валентин. Макар

Новини Сливен

ПОЛИЦИЯТА ЗАДЪРЖА ДВАМА ТЕЛЕФОННИ ИЗМАМНИЦИ, ВЪРНАХА ПАРИТЕ НА ПЕНСИОНЕРКА

Криминалисти на РУ-Котел върнаха парите и златото на 72-годишна жена, станала жертва на телефонна измама. Полицейските служители започват работа по случая на 18 януари след получен сигнал за измамена жена