КОЙ Е ВИНОВЕН, ЧЕ ВСЕ ОЩЕ НЯМА РАЗВИТИЕ ПО ПРОЕКТА ЗА УЛИЦИТЕ В КВ. “РЕЧИЦА”?
Четири години и няколко протеста на граждани по-късно делегирания бюджет по проекта за възстановяване е в режим “инкогнито”.
Асфалтът по пътищата на сливенския кв. “Речица” е мираж. От четири години насам жителите му изпитват големи затруднения в придвижването си. Разказът е с тъжна завръзка, а кулминацията вече е настъпила. Благодарение на последното съставено правителство под управлението на министър-председателя акад. Николай Денков за пръв път стартира Национална инвестиционна програма, по която бяха одобрени и отпуснати допълнително, извън годишните бюджети на общините, средства за реализиране на важни инфраструктурни проекти. Това се случи още в края на 2023 г. Така и община Сливен получи 19 млн. лв. за цялостно асфалтиране и ремонт на улиците на сливенския квартал, впоследствие увеличени на 29 млн. лв. по прогнози на общината. В началото на годината Стефан Радев, кмет на гр. Сливен, заедно с лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, който бе на посещение в региона, заявиха, че приоритетен сред всички проекти за Сливен е възстановяването на улиците на кв. Речица.
Без процедура. Без изпълнител. Бездействие.
Гражданите са обезпокоени от нанесените щети върху техните автомобили, а крайпътното озеленяване вехне заради разпространяващия се прах. Всеки ден по пътищата на квартала минава водоноска, за да не се вдига прах. Дупките са на крачка разстояние една от друга, а разкопките се множат.
Жителите на кв. “Речица” многократно излизат на протест като последният бе организиран от над 150 души в края на миналата година, които блокираха централните пътищата.
10 месеца след посещението на кметът Стефан Радев в квартала развитие все още няма. Не са предприети дори подготвителни действия по ремонт. “Няма възложена процедура, няма избран изпълнител и въпреки че пари има още от края на 2023 г., улиците продължават да са в същото състояние. Важно е хората да знаят кога ще започнат да се ремонтират улиците и до кога ще живеят в среда, която поставя под риск здравето им, а не като европейски граждани. Искам най-сетне да се обединим и да започнем да работим отговорно за гражданите на Сливен и региона.”, това споделя Татяна Султанова, лидер на “Продължаваме Промяната” за Сливен, след поредно посещение на квартала.
Сред приоритетите на “Продължаваме промяната” е продължаването на инвестиционната програма за общините. Оказва се, че когато средствата се харчат по прозрачен начин, пари за проекти има. Това спомага за ясно и прозрачно разпределение на бюджета. “Жителите на кв. Речица очакват час по-скоро тук да има улици. Очакват час по-скоро да получат отговори”, заявява още Султанова.
Гражданската отговорност е основният личностен идеал, който ни води към по-добро бъдеще. Поредните парламентарни избори наближават. Призоваваме гражданите да бъдат отговорни към своето бъдеще и да упражнят правото си на глас на 27ми октомври.
Повече информация за кандидатите в листата на „Продължаваме Промяната“ в Сливен и актуални новини може да следите на https://promeni-sliven.bg/
“Продължаваме Промяната – Демократична България” се явява на изборите с номер 26 в бюлетината.
Купуването и продаването на гласове е престъпление!
За автора
Може да харесате още
РАЙОНЕН СЪД – СЛИВЕН ОТЧЕТЕ 421 ДЕЛА ПОВЕЧЕ
Районен съд – Сливен е гледал с 421 дела повече през 2018 г. в сравнение с предходната 2017 г. Това стана ясно от представянето на годишния доклад за дейността на
ПРИКЛЮЧИ РЕМОНТЪТ НА СГРАДАТА ЗА НОВИТЕ ЯСЛЕНИ ГРУПИ В КВАРТАЛ „ДРУЖБА“
Кметът Стефан Радев днес инспектира изцяло обновената сграда, в която се предвижда да бъдат разкрити две нови яслени групи. Беше подписан акт 15 със строителя на обекта. Обновените помещения се
ВАЖНО И ПОЛЕЗНО: ОБЩИНАТА И „ГРИЙН ПАРТНЪРС-БКС“ ИЗВОЗВАТ БЕЗПЛАТНО СТРОИТЕЛНИ И ЕДРОГАБАРИТНИ ОТПАДЪЦИ СЛЕД РЕМОНТ В ДОМОВЕТЕ
Община Сливен, съвместно с „Грийн Партнърс – БКС“ ЕООД, извършва напълно безплатна услуга за жителите на град Сливен за извозване на строителни и едрогабаритни отпадъци след извършени ремонтни дейности в
















