КМЕТЪТ СТЕФАН РАДЕВ УЧАСТВА В РАЗШИРЕНО ЗАСЕДАНИЕ НА УС НА РАО „ТРАКИЯ“
08.06.2024 548 Прегледи

КМЕТЪТ СТЕФАН РАДЕВ УЧАСТВА В РАЗШИРЕНО ЗАСЕДАНИЕ НА УС НА РАО „ТРАКИЯ“

Кметът Стефан Радев участва в разширеното заседание на Управителния съвет и работна среща на кметовете от РАО „Тракия“, която се проведе в село Елхово, община Николаево.

Срещата започна с представяне на Николаево и Гурково, които наскоро подновиха членството си в Асоциацията. Кметовете Константин Костов и Кънчо Папазов разказаха за социално-икономическото развитие на общините, които представляват, за историята, културата и традициите,  както и за проектите, които се реализират в момента и бъдещите намерения.

Сред дискутираните актуални теми за местните власти бeше наближаващият срок за определяне на такса смет по новата методика, според количеството изхвърлени отпадъци, а не като процент от данъчната оценка, както е в момента. Новата методика се очаква да влезе в сила през 2025 година. Всеобщо беше мнението, че с новия начин на изчисляване събираемостта ще намалее и значително ще нарасне необходимото дофинансиране от общините за дейностите по сметосъбиране и сметоизвозване. Засегнат беше въпросът и за липсата на разяснителни кампании по темата сред населението.

Предишна ХАЙДЕ НА ФОТОЛОВ В КОТЛЕНСКИЯ БАЛКАН
Следваща ЗЛАТНИ МЕДАЛИ ЗА МАЛКИТЕ СЪСТЕЗАТЕЛИ ОТ СКА „СТЕФАН ДАНЧЕВ“ НА ДЪРЖАВНИЯ ШАМПИОНАТ В ГОРНА ОРЯХОВИЦА

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

УДЪЛЖАВА СЕ СРОКЪТ ЗА ПРЕРЕГИСТРАЦИЯ НА АВТОМОБИЛИ С ДОПЪЛНИТЕЛНО МОНТИРАНИ ГАЗОВИ УРЕДБИ

Във връзка с избягване на голямо струпване на хора на гишетата, Пътна полиция пояснява, че собствениците на автомобили, които са ги преоборудвали с газови уредби, а не са отразили това

Новини Сливен

ЗАЩО СПИРА ВОДАТА В ЧЕШМИТЕ НА КАРАНДИЛА

Сливналии алармират, че водата в чешмите в подножието и на Карандила спира изненадващо. Иде реч за чешмата на долна лифтена станция и други две, които са в Балкана. „Както тече

Новини Сливен

КАРАНТИНИРАНИТЕ ЛИЦА ПОДАВАТ ЗАЯВЛЕНИЕ ЗА ГЛАСУВАНЕ В ПОДВИЖНА КУТИЯ ОТ 24 ДО 31 МАРТ

Община Сливен напомня на гражданите, които са поставени под карантина или изолация, че имат право да гласуват с подвижна избирателна кутия на предстоящия вот на 4 април. За целта те