КМЕТЪТ НА СЛИВЕН ПОЗДРАВИ ЖИТЕЛИТЕ НА ОБЩИНАТА ПО ПОВОД 24 МАЙ
24.05.2026 692 Прегледи

КМЕТЪТ НА СЛИВЕН ПОЗДРАВИ ЖИТЕЛИТЕ НА ОБЩИНАТА ПО ПОВОД 24 МАЙ

Кметът на Сливен Стефан Радев отправя поздрав към жителите на общината по повод 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура.

„На 24 май честваме най-светлия български празник – празник на знанието, духовността и българското слово. Изразяваме своята признателност към учителите, просветителите, творците и всички, които пазят и предават силата на образованието и културата“, се посочва в поздравлението на кмета.

Стефан Радев подчертава, че българската писменост и култура са повод за национална гордост и духовно единение.

Кметът пожелава на всички жители на община Сливен здраве, вдъхновение и успехи.

Честит празник!

Предишна СИЛНИЯТ ПОРИВИСТ ВЯТЪР В СЛИВЕН НАЛОЖИ ОТМЯНАТА НА ВТОРАТА ЧАСТ ОТ КОНЦЕРТА НА 23 МАЙ
Следваща КОТЕЛ ОТБЕЛЯЗА 24 МАЙ С ТЪРЖЕСТВЕНОСТ, ПРИЗНАТЕЛНОСТ И ПОЧИТ КЪМ БЪЛГАРСКОТО СЛОВО

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

,,ДЕСЕТКИ СКАНДИРАХА „БЪЛГАРИ, ЮНАЦИ“ ОТ ПЛОЩАДА ПРЕД ОБЩИНАТА В СЛИВЕН ЗА ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ НИ

България отива на финал на Световното първенство по волейбол за мъже. Десетки граждани и гости на Сливен гледаха волейболния мач между България и Чехия на големия LED екран, монтиран на

Новини Сливен

СЛИВЕНСКИ ПОЛИЦАИ ЗАЛОВИХА ДВАМА С БЛИЗО 1,5 КГ. МАРИХУАНА

Двама мъже от Шумен са хванати с близо килограм и половина марихуана. Наркотично вещество е установено при специализирана операция по противодействие на наркоразпространението, осъществена на 17 декември. Полицейски екипи на

Новини Сливен

19 СОЦИАЛИСТИ ОТ ОБЛАСТ СЛИВЕН ЩЕ УЧАСТВАТ В КОНГРЕСА НА БСП

19 социалисти от Област Сливен ще вземат участие в заседанието на конгреса на БСП, което ще се проведе на 22 януари в НДК. Делегатите ще бъдат водени от областния председател