КМЕТЪТ НА ОБЩИНА НОВА ЗАГОРА ГАЛЯ ЗАХАРИЕВА ПОСРЕЩНА УЧИТЕЛИ ПЕНСИОНЕРИ НА ТРАДИЦИОНЕН ПРИЕМ ПО ПОВОД 24 МАЙ
В навечерието на един от най-светлите български празници – 24 май, Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, на 20 май по обяд в Клуба на дейците на културата се състоя тържествен прием за учители пенсионери и дейци на културата.
Домакин на събитието бе кметът на Община Нова Загора – Галя Захариева, която заедно със своя екип изрази признателност към хората, посветили живота си на просветата, духовността и съхраняването на българските традиции.
Празничната програма премина в топла и емоционална атмосфера, изпълнена с музикални поздрави, вдъхновяващи думи и заслужено уважение към дългогодишния принос на учителите и културните дейци. Тържествения химн на просветата, в изпълнение на Група при Клуб на учителите пенсионери „Яница“ озвучи залата и приповдигна патетичното настроение на всички присъстващи. По повод професионалния празник на гостите специален поздрав с красиви български народни песни отправиха талантливите деца от клас „Народно пеене“ към ОШИ „Иля Аврамов“ с ръководител Пламена Господинова.
Специален акцент в тържеството бе словото на кмета, с което тя благодари на всички присъстващи за отдадеността, труда и духовната следа, която оставят в поколения новозагорци.
По време на събитието бяха връчени и почетни грамоти за активна обществена дейност и принос към културния и просветен живот на общината.
С признателност и уважение към своите будители, Община Нова Загора отново засвидетелства своята подкрепа към хората, съхранили българския дух и слово през годините.
За автора
Може да харесате още
УЧЕНИЦИ ПЛАТИХА ПОЧИВКАТА НА ЛЮБИМАТА СИ ЛЕЛКА
Ученици от ПМГ „Добри Чинтулов“ са заплатили почивката на своята любима лелка Пенка Тодорова, която през септември излезе в пенсия, след 27 години работа като чистачка в гимназията. „Бях наистина
В С. НОВОСЕЛЕЦ, ОБЩ. НОВА ЗАГОРА, ЗАЖЪНАХА ПО СТАР ОБИЧАЙ
В с. Новоселец, Новозагорско, поставиха началото на Жътвената кампания в последния юнски ден. Домакините от Кметство с. Новоселец, Пенсионерски клуб и НЧ „Пробуда – 1928” в селото посрещнаха кмета на
НАВРЪХ ПЕТКОВДЕН ЦЪРКВАТА „СВЕТА ПРЕПОДОБНА ПАРАСКЕВА-ПЕТКА БЪЛГАРСКА“ В СЛИВЕН ОТВОРИ ОФИЦИАЛНО ВРАТИ
Навръх Петковден църковна служба изпълни пространството на новопостроения храм „Света преподобна Параскева-Петка Българска“ в Сливен. Множество миряни се стекоха днес на ритуала по освещаване на светата обител. Той бе извършен




















