ИСТОРИЧЕСКИ СРАМ! ФУТБОЛИСТИТЕ НА СЛИВЕН ПАДНАХА С 0:21
21.08.2023 1833 Прегледи

„Спартак“ (Пловдив) постигна гръмка победа с 21:0 над последния в класирането на Югоизточната Трета лига тим на „Сливен“.

Още през първото полувреме „гладиаторите“ на Данаил Бачков вкараха 9 безответни гола във вратата на „воеводите“, а след почивката добавиха още 12 попадения.

Осем гола отбеляза Тодор Тодоров, а Георги Лазаров добави седем. Мирослав Радев направи хеттрик , а останалите попадения вкараха Станимир Димитров, Александър Стойчев и Йълмаз Сюлейман.

„Сливен“ изпадна от Трета лига в края на миналия сезон, но беше върнат в дивизията с бюрократично решение.

Първият мач от новия сезон беше загубен с 0:11 от „Гигант“ (Съединение), а вторият с 0:3 от „Асеновец“. Така общата голова разлика на „Сливен“ от началото на сезона е 0:35.

Третата поредна загуба на сливенските футболисти  се окачествява като исторически срам. Никога досега сливенски отбор не е търпял подобно унижение.