ИЗЛОЖБА НА ИКОНИ ВЪВ ФОАЙЕТО НА ЗАЛА „СЛИВЕН“
Изложба на икони е подредена от снощи във фоайето на зала „Сливен“. Експозицията е свързана с 19 век, който е наситен с важни за българския народ събития. В нея са включени 31 икони от фонда на Художествена галерия „Димитър Добрович“. Няколко от иконите – „Разпятие със Света Богородица, Свети Николай, Свети Димитър, Свети Георги“, „Преображение Господне“, „Свети Георги“, „Свети княз Александър Невски“, „Възкресение Богородично“ и трите бронзови триптиха – са с руски произход. Те са били притежание на руски войници и полкове, воювали на територията на България по време на Руско- турската война 1877 г. – 1878 г. Създатели на останалите икони са тревненски зографи и са от църкви в Сливен и района. Те също са от 19 век, когато се заражда светското изкуство. Изложбата беше представена от Каролин Капитанова, уредник в Художествена галерия „Димитър Добрович“. На откриването присъстваха кметът Стефан Радев и заместник- кметовете Пепа Чиликова и Стоян Марков. Изложбата беше открита с изпълнения на смесен хор „Добри Чинтулов“ при НЧ „Зора“ с диригент акад. Методи Григоров и е част от програмата на Община Сливен за честване на Националния празник – Трети март.
За автора
Може да харесате още
ВИЦОВЕ ЗА СУТРЕШНО КАФЕ
– Колко плати на попа за венчавката? – Три лева. – Само толкова? Той остана ли доволен? – О, да! Дори ми върна един лев ресто, след като погледна булката…
ГРАФИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СТРЕЛБИТЕ НА „БАТМИШ“ ПРЕЗ МЕСЕЦ АВГУСТ
Център за подготовка на специалисти обяви датите на планираните стрелби на Огневи комплекс „Батмиш“ край Сливен през месец август. Ученията ще започнат от утре, 4 август и ще продължат през
20-ГОДИШЕН Е ЗАДЪРЖАН ЗА ПРИТЕЖАНИЕ НА ДРОГА
Притежание на наркотици е установено от полицейски служители на 8 май в град Сливен. Около 14,40 часа в квартал „Сини камъни“ е извършена полицейска проверка на 20-годишния Б.С. от град



















0 коментара
Все още няма коментари!
Може да сте първият който коментира публикацията!