ИЗБОРНИЯТ ДЕН В ОБЛАСТ СЛИВЕН ЗАПОЧНА В СПОКОЙНА ОБСТАНОВКА
Охраната на изборните помещения през изминалата нощ протече нормално. Към 07.00 часа днес секционните помещения и съдържащите се в тях материали и машини са предадени на РИК и СИК. До този момент няма данни за прояви, които биха застрашили нормалното провеждане на изборите. 298 служители на ОДМВР-Сливен, са ангажирани във изборния ден. Оперативни дежурни групи и дежурни части на ОДМВР-Сливен отговарят за реда и спокойствието в региона. Екипи на „Пътна полиция” извършват контрол по пътна безопасност. Служителите на сектор „Български документи за самоличност“ в Сливен, Нова Загора, Котел и Твърдица издават и в днешния ден удостоверения на граждани с изгубени, откраднати или повредени лични карти, за да могат да упражнят правото си на глас в изборния ден.
Работното време на сектор „БДС” днес е от 08.30 до 19.30 часа. Като заявления за удостоверения се приемат до 19,00 часа, получаването става до 19,30 часа.
Припомняме, че в изборното помещение не се допускат лица в нетрезво състояние, въоръжени и такива, носещи предмети опасни за живота и здравето на хората.
В МВР работи денонощна телефонна линия 02/90 112 98. На нея, както и на e-mail izbori2021@mvr.bg, гражданите могат да съобщават за забелязани от тях нарушения или евентуални престъпления, съотносими към отговорностите на МВР в изборния процес.
За автора
Може да харесате още
ЕТО КЪДЕ МОЖЕ ДА СЕ ВАКСИНИРАТЕ ПРЕЗ СЛЕДВАЩИТЕ 19 ДНИ
Сряда – 15 декември 2021г. Лечебно заведение Населено място Адрес Работно време МБАЛ „Света Петка Българска“ ЕООД гр. Нова Загора ул. „Петко Енев“ №1 от 09.30 до 12.00ч. МБАЛ
83 СА АКТИВНИТЕ СЛУЧАИ НА COVID-19, ТРИМА ОТ БОЛНИТЕ СА МЕДИЦИНСКИ ПЕРСОНАЛ
Активните случаи на COVID-19 намаляха с 16 през последните три дни. Към момента болните в Сливенска област са 83 души, трима от тях са медицински персонал, съобщиха от Областния кризисен щаб.
ЗЕМЕДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИТЕЛ СИ ТЪРСИ 180 000 ЛЕВА ОТ БАНКА В НОВА ЗАГОРА
Земеделският производител Кольо Колев, който е председател на кооперацията в село Съдиево, си търси 180 000 лева от банковия клон в Нова Загора, чиято шефка бе арестувана. Клиенти на банка