ЗДРАВНИЯТ МИНИСТЪР: ХРАНИТЕЛНО ОТРАВЯНЕ Е ПРИЧИНАТА ЗА НАД 250 ЗАБОЛЕЛИ И 99 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ СЛЕД СВАТБА В СЕЛО ФИЛАРЕТОВО
Хранително отравяне е причината за 256 заболели и 99 хоспитализирани след сватба в с. Филаретово, каза министърът на здравеопазването Силви Кирилов по време на парламентарния контрол.
Сватбата се е състояла на 17 август т.г., на открито – в двора на кметството, присъствали са 750 човека.
На 18 август около 17:30 ч. в Регионалната здравна инспекция в Сливен постъпва информация от Центъра за спешна медицинска помощ в Сливен за болни със стомашно-чревни оплаквания и висока температура. Пациентите са били гости на същата сватба. На следващия ден след заповед на директора на инспекцията е сформиран екип за проучване на ситуацията. Всички регионални здравни инспекции са уведомени за възможността за повишено търсене на медицинска помощ. От регионалните здравни инспекции във Варна, Велико Търново, Търговище, Шумен и Ямбол са открили заболели, присъствали на сватбата.
На всички заболели е назначено лечение и към 28 август са изписани. Изследванията показват, че при 36 от пациентите са изолирани различни причинители – 11 вида бактерии и четири вида вируси, каза още министърът и допълни, че към онзи момент в селото е имало режим на водоснабдяването и не е имало течаща вода. След възстановяване на водоснабдяването са взети проби от водата, които отговарят на нормативните изисквания.
dnes.dir.bg
За автора
Може да харесате още
ЕДИН НОВОЗАРАЗЕН С КОРОНАВИРУС В СЛИВЕН
Един човек е заразен с коронавирус в Област Сливен през последните 24 часа, съобщават от МЗ. Ето и данните за страната. 196 са новите случаи при направени 3 686 теста
ПОЗДРАВЛЕНИЕ НА ДЕСИСЛАВА ТАНЕВА ПО ПОВОД ВЕЛИКДЕН
Уважаеми съграждани, скъпи приятели, Поздравявам Ви по случай предстоящия светъл Християнски празник Възкресение Христово! Пожелавам на всички Вас и семействата Ви много здраве, късмет и благополучие! Нека дните Ви бъдат
ЗАМЕСТНИК-КМЕТЪТ ПЕПА ЧИЛИКОВА ПОЗДРАВИ УЧАСТНИЦИТЕ В НАУЧНАТА КОНФЕРЕНЦИЯ „МЕСТНИ КУЛТУРИ И МУЗЕЙНИ СТРАТЕГИИ“
Научна конференция под надслов „Местни култури и музейни стратегии“ се провежда днес в зала „Май“ в Сливен. В нея участват представители на културни институции от областта и страната. Форумът беше














