ДИНАМО СЛИВЕН АД ТЪРСИ РАБОТНИЦИ
От началото на тази година започнахме реализирането на инвестиционен проект в завод ДИНАМО на стойност 4 млн. лева. Основната част от инвестицията е насочена към увеличаване производствения капацитет на фирмата, тъй като в момента изпитваме затруднения с изпълнението на нарастващите поръчки от наши клиенти. Инвестицията включва високотехнологични, металообработващи машини с ЦПУ, както и автоматизирана линия за термообработка на черни и цветни метали. В тази връзка, фирмата набира персонал, като свободните позиции са както за хора без професионален опит, така и за инженерни специалисти в областта на електротехниката и машиностроенето. Особено интересна за младите хора е стипендиантската ни програма, която им дава възможност да завършат висше образование докато работят, като за целта им предоставяме допълнителен, платен, годишен отпуск. Практиката ни показва, че по този начин наученото в университета се допълва и надгражда много бързо в процеса на работа, така че към края на своето обучение, младия човек е напълно изграден специалист с необходимия му професионален опит.
Друга част от инвестицията е насочена към изграждането на фотоволтаичен парк с капацитет 1МВтч, който ще задоволява около 50% от електроенергията потребявана в производствения процес на завода. Плановете на дружеството са до края на 2024 година да бъде изграден и втори парк от 1МВтч, което ще е достатъчно за покриване на 2/3 от нуждите от ел. енергия на фирмата. Голяма част от новите ни продукти, като високо ефективните безчеткови електромотори например, са предназначени за употреба в различни видове електрически превозни средства, на първо място електрически камиони с акумулаторна батерия или водородна клетка, За такива клиенти въглеродния отпечатък, който оставят техните доставчици е от съществено значение, поради което намерението на ръководството е в рамките на 1 година фирмата да бъде сертифицирана за използване на възобновяема енергия при своето производство.
Бързия преход на световното стопанство към зелена икономика като цяло и на автомобилната индустрия в частност е предпоставка за бърз растеж на компанията през следващите няколко години. Най-голямото предизвикателство пред ръководството остава проблема с намирането на квалифицирани специалисти. От няколко години работим усилено с няколко висши учебни заведения, като особено тясно сътрудничество поддържаме с филиала на ТУ-София в Сливен. Догодина очакваме и първия випуск по дуално обучение от Техникума по електротехника в града, като се надяваме по този начин да възстановим прекъсната за вече повече от 30 години връзка между местните бизнес и образование.
Желаещите за развитие в областта на електротехниката и машиностроенето могат да намерят повече информация относно свободните позиции за конструктор на електрически машини, технолог по електротехника, конструктор на инструментална екипировка и други на сайта на компанията www.dynamo-bg.com, както и на тел. 044/666207
От ръководството на Динамо АД
За автора
Може да харесате още
ИВАНОВДЕН Е!
Православната църква днес почита паметта на Йоан Кръстител – светецът, който кръщава Христос в река Йордан. Всяка година на 7 януари, по православния църковен календар празнуваме Ивановден – религиозния и
АСФАЛТИРАНА Е НАЙ-ГОЛЯМАТА УЛИЦА В ГРАДЕЦ – „ДИМИТЪР ГАНЕВ“
В село Градец приключи асфалтирането на най-голямата улица – „Димитър Ганев“. Това е една от ключовите инфраструктурни инвестиции, реализирани от Община Котел, която пряко улеснява придвижването и подобрява средата за
ОБЛАСТНИЯТ УПРАВИТЕЛ ЩЕ ПРЕХВЪРЛИ ИМОТ-ДЪРЖАВНА СОБСТВЕНОСТ НА ОБЩИНА СЛИВЕН
Със свое решение № 109 от 15 февруари 2024 г. Министерски съвет прехвърли безвъзмездно на Община Сливен, правото на собственост върху недвижим имот на бившето Средно професионално училище по автотранспорт,

















