ДИМИТРИНКА ПЕТКОВА ПОДАРИ КНИГИ НА ЧИТАЛИЩЕ „ХРИСТО БОТЕВ“ В СЛИВЕН
За Деня на народните будители зам. областният управител Димитринка Петкова подари книги на библиотеката в читалище „Христо Ботев“ в Сливен. Десетте тома са с художествена литература и научно-популярни четива и са предназначени за читатели от различни възрасти. Петкова пожела на библиотекарката Йовка Тодорова здраве и сили, за да привлича повече читатели и най-вече сред младите, за да ги научи да обичат хубавата книга. Тя от своя страна благодари за дарението и съобщи, че библиотеката има редовни читатели, предимно на средна възраст. В началото на ваканциите идват и много деца. Фондът на библиотеката е от близо 5000 тома.
Читалище „Христо Ботев“ е създадено след първото сливенско читалище „Зора“ и догодина ще празнува 125-годишнина. Към него действа Детски състав за народни песни „Славейче“ с ръководител Петя Григорова, Вокална група за стари градски песни „Нежни спомени“ и състав за народни песни за възрастни.
За автора
Може да харесате още
ПРОФ. Д-Р РАДКА АРГИРОВА В СЛИВЕН: ПРОФИЛАКТИКАТА Е МНОГО ВАЖНА ЗА НАСЕЛЕНИЕТО
„Профилактиката на социално значимите заболявания е много важна за населението. Затова е необходимо да има подготвени хора, които знаят за какво става въпрос“. Това заяви в Сливен проф. д-р Радка
МАЩАБНИ ПРОЕКТИ В ОБРАЗОВАТЕЛНАТА ИНФРАСТРУКТУРА СА ИЗПЪЛНЕНИ ЗА ЧЕТИРИ ГОДИНИ В СЛИВЕН
„Когато казваме, че образованието е приоритет, това трябва да се изразява в реални действия и реални инвестиции в инфраструктурата. Показали сме, че го правим“. Това заяви кметът Стефан Радев през
ОГНЕБОРЦИ ГАСИХА ГОЛЯМ ПОЖАР В ШИВАЧЕВО
На 26.01.2026г., около 15,40 часа, в РСПБЗН-Твърдица е получен сигнал за пожар в къща, намираща се на ул. “Димитър Атларски“ в град Шивачево, собственост на 76-годишна жена. Произшествието е ликвидирано














