ДЕНИЦА КАЛЧЕВА ОТ „АСК“-СЛИВЕН ГРАБНА СРЕБРО ОТ РЕПУБЛИКАНСКОТО ПО БОРБА
януари 27, 2019 2364 Прегледи

Деница Калчева от „АСК“- Сливен се окичи със сребърен медал от завършилото под Сините камъни републиканско първенство по свободна борба. В категория до 62 кг. Деница отстъпи само на Тайбе Юсеин от „Левски“, която преди месец стана спортист № 1 на България. Рая Николова от „АСК“-Сливен стана трета в категория до 68 кг.

Тайбе Юсеин бе обявена за най-технична състезателка на първенството по борба в Сливен. Световната и европейска шампионка ликува с титлата в категория до 62 кг, като постигна туш още в първата среща срещу Даяна Кирилова, а във втората се наложи с технически туш над Вероника Стайкова. На финала съперничката й Деница Калчева отказа да излезе.

С победа на тепиха се върна Елица Янкова, която близо година се възстановяваше от операция в рамото. Бронзовата олимпийска медалистка постигна 4 победи, три от които с туш. На финала тя тушира трикратната европейска шампионка за девойки Миглена Селишка. А преди това се наложи със същия резултат и над Александра Съртлийска и полуфинала Ивана Димитрова, а във втория кръг победи с технически туш Еми Атанасова.

Янкова се бори в категория до 50  кг, която бе и най-многобройната с 21 състезателки.

Европейската вицешампионка Мими Христова (57 кг) също убедително спечели титлата, като регистрира две победи с туш – над Моника Бартучийска и Александра Янева, а на финала срази по точки Инес Малишева.

При 55-килограмовите победителка е Евелина Николова, която в решителната схватка туршира младата Сезен Белберова.

Призът за най-резултатна състезателка получи Юлияна Янева, която триумфира в категория до 65 кг.