ДЕКЪНЪТ НА ИСТОРИЧЕСКИЯ ФАКУЛТЕТ НА ВТУ ПРОФ. Д-Р ИВАН ТЮТЮНДЖИЕВ ЩЕ ПРЕДСТАВИ ПРЕИЗДАДЕНИЯ ТОМ 3 ОТ „ОПИТ ЗА ИСТОРИЯ НА ГРАД СЛИВЕН“
Деканът на историческия факултет на Великотърновския университет „Св.Св. Кирил и Методий“ проф. д-р Ив. Тютюнджиев ще представи преиздадения том 3 от „Опит за история на град Сливен” на д-р Симеон Табаков на 15 октомври в Сливен
Третият том от „Опит за история на град Сливен” на д-р Симеон Табаков стигна до своите читатели – жадни за знания родолюбци. Всеки от тях има възможност да се запознае с него, да се обогати и да се вгледа в миналото ни, изпълнено с поуки и въпроси.
Именно към поуките от миналото и въпросите относно бъдещето ще бъде насочена дискусията-представяне, в която ще участват проф. д-р Иван Тютюнджиев, както и целият екип, работил по преиздаването: проф.д-р Ив.Русев, под чието методично ръководство бе реализирана книгата, доайенът на сливенските историци и краевед Васил Дечев, етнографът Димка Илиева, директорът на РИМ-Сливен Николай Сираков, историкът Петър Петров и филологът Петя Георгиева.
Всички те – най-добрите познавачи на Сливенския бит и икономика, вдъхновени и подкрепени от ерудираните читатели, гарантират висотата на събитието.
Всички желаещи ще могат да се насладят на академичната атмосфера на 15 октомври 2018 г., понеделник, от 17,30 часа в зала „Май”. Събитието е част от програмата на Община Сливен за празника на града – Димитровден, а организатори са фондация „Обществен дарителски фонд-Сливен” и сдружение „Войводите на Сливен”.
Редакционният екип ще разкаже за работата си по изданието и ще отговаря на въпросите на присъстващите. Ще могат да научат как всеки може да се включи в градолюбивата инициатива за преиздаване и на другите два тома на Сливенската „Библия”.
Всеки желаещ ще може да закупи книгата след представянето.
Преиздаването на том 3 от книгата „Опит за история на град Сливен” на д-р Симеон Табаков бе осъществено по проект на сдружение „Войводите на Сливен”, финансиран от Общински фонд „Култура” и спомоществователи. Проектът бе осъществен в рамките на година, а преиздаването бе във връзка със 100-годишнината от смъртта на д-р Симеон Табаков. Инициативата бе подкрепена от фондация „Обществен дарителски фонд – Сливен”, гарантирана бе от Управителния съвет на сдружение „Войводите на Сливен”.
За автора
Може да харесате още
ТРИМА СА ЗАДЪРЖАНИ В МЕРЦЕДЕС В СЛИВЕНСКИЯ КВАРТАЛ „ДРУЖБА“
Притежаване на наркотици е установено от полицейски екип на група „Охрана обществения ред“ в град Сливен. Около 01,00 часа на 3 октомври при осъществяване на патрулна дейност в квартал „Дружба“
ЗАЛОВИХА ИЗВЪРШИТЕЛ НА ГРАБЕЖ В СЛИВЕН
Криминалисти на РУ-Сливен са задържали извършител на грабеж. Полицейските служители започват работа по случая на 6 май след получено заявление за извършена кражба на портмоне с пари и лични документи.
МИНЧО АФУЗОВ: ДЪРЖАВАТА ОСИГУРИ БЕЗВЪЗМЕЗДНО 5 МЛН. ЛЕВА ЗА ВОДОПРОВОДИ В „РЕЧИЦА“, НО ТЕ БЯХА ОТКАЗАНИ
„Още в началото на строителните дейности по европейския ВиК – проект в квартал „Речица“ настъпиха сериозни проблеми, тъй като в него са предвидени средства за нова канализация, но не и
0 коментара
Все още няма коментари!
Може да сте първият който коментира публикацията!