ДВИЖЕНИЕТО ПРЕЗ КОТЛЕНСКИЯ ПРОХОД Е ОГРАНИЧЕНО ЗА АВТОМОБИЛИ ДО 12 ТОНА
Заради зимната обстановка движението през Котленския проход е ограничено за автомобили до 12 тона. Мярката е в сила до 16,30 часа на 6 февруари. При необходимост може да бъде продължена, съобщиха от областната администрация, позовавайки се на данни от Областното пътно управление към 6 часа на 6 февруари.
В нощта срещу четвъртък са отчетени средни температури от -4 до 0 градуса на територията на областта, при наличието на вятър. 19 машини на фирмите за зимна поддръжка са обработвали заснежени пътища от републиканската мрежа, предимно в планинската част. По високите места в община Сливен и в други райони е натрупала снежна покривка от близо 30 см.
Две машини са обработвали настилката по сливенския участък на автомагистрала „Тракия“.
Пътищата са проходими, при зимни условия. За Сливенска област е обявен жълт код.
За автора
Може да харесате още
ЗАЛОВИХА ДРОГИРАН ШОФЬОР НА ГОЛФ
Водач, употребил наркотици е установен от полицейски служители в град Нова Загора. В 15,40 часа на 5 март е извършена проверка на лек автомобил „Фолксваген Голф“, управляван от 20-годишния В.М.
ШЕСТИМА СА ИЗПИСАНИ ОТ БОЛНИЦА, ЕДИН НОВ СЛУЧАЙ НА COVID-19 В СЛИВЕН
Шестима пациенти са изписани от болнични заведения след проведено лечение за COVID-19 през последното денонощие, съобщиха от Областния кризисен щаб. На 20 юли е регистриран един нов случай на заболяването, според данните в
СПРЯХА ОБЩЕСТВЕНАТА ПОРЪЧКА ЗА ЕЛЕКТРОБУСИТЕ В СЛИВЕН
Обществената поръчка за покупка на първите в Сливен електробуси е спряна. Това съобщи пред Sliveninfo Енчо Петров, изпълнителен директор на общинската фирма „Пътнически превози“. „Причина за спирането е пропуск в