ДВА НАГРАЖДАВАНИ  СПЕКТАКЪЛА ОЧАКВАТ ПУБЛИКАТА В КУКЛЕН ТЕАТЪР – СЛИВЕН ТОЗИ УИКЕНД
22.04.2026 376 Прегледи

ДВА НАГРАЖДАВАНИ СПЕКТАКЪЛА ОЧАКВАТ ПУБЛИКАТА В КУКЛЕН ТЕАТЪР – СЛИВЕН ТОЗИ УИКЕНД

Два отличени с престижни награди спектакъла ще зарадват малки и пораснали зрители в Куклен театър – Сливен на 25 и 26 април. Съботно-неделната програма предлага вълшебни истории, интерактивни срещи и много сценична магия.

В събота, 25 април, от 11.00 часа на сцената ще бъде представен спектакълът „Академия Магика“ по идея на Теодора Попова, с музика на Гергана Анмахян. В постановката участват актьорите Вангел Апостолов, Миглена Господинова и Теодора Попова. Публиката ще бъде потопена в необикновено училище за феи и магьосници, където освен уроци по магия, децата ще открият нови приятелства, игри и вълнуващи приключения. Постановката е интерактивна и ангажира активно зрителите. „Академия Магика“ е отличена с награда за камерен спектакъл от фестивала „Сцена, палитра, слово“ – Пловдив.

В неделя, 26 април, от 11.00 часа зрителите ще могат да гледат „Жабокът – принц“ по Братя Грим, с драматургия и режисура на Теодора Попова, сценография на Елена Цонкова и музика на Гергана Анмахян. В спектакъла участват Вангел Апостолов, Биляна Йорданова-Биба и Георги Янев. Постановката разказва не само познатия финал, но и непознатото начало на приказката – как и защо принцът е превърнат в жаба, кой е Верният Хайнрих и каква е силата на дадената дума. Спектакълът е отличен с награда за музика от фестивала „Михаил Лъкатник“ – Ямбол през 2025 г.

И двете представления са с продължителност 45 минути и са подходящи за семейна публика, като съчетават поучителни послания, хумор и силно въздействаща сценична визия.

Билети могат да бъдат закупени на касата на театъра и он-лайн през системата entase.

Цена на билет он-лайн: 5 евро.

Работно време на касата: събота и неделя от 9:00 до 12:30.

Цена на билет на каса: 6 евро.

Цена на билет за придружител: 5 евро

Цена на билет за дете под 3 години: 2,50 евро

Билет СЕМЕЙСТВО – 2 възрастни и 2 деца: 20 евро, 3-то дете – 3 евро.

 

 

Предишна ПРЕДСТОИ "ПРАЗНИК НА САМАРДАЛАТА" В НОВА ЗАГОРА
Следваща БСП – СЛИВЕН ЗАСТАВА ЗАД КРУМ ЗАРКОВ КАТО ЛИДЕР НА ПАРТИЯТА

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

В ИМЕТО НА РОЗАТА

Розата става основно цвете в Сливен. Sliveninfo улови обработка на розов масив в района на бул. „Банско шосе“. Работниците са от общинското предприятие „Озеленяване“. „Насажденията с рози в Сливен стават

Новини Сливен

ЧЕТИРИ ДВОЙКИ ЩЕ СКЛЮЧАТ ГРАЖДАНСКИ БРАК НА ДНЕШНАТА ДАТА – 19 СЕПТЕМВРИ 2019 ГОДИНА

Четири двойки са заявили желание да сключат граждански брак днес, 19 септември 2019 г. От дейност „Обредни домове и зали“ в Община Сливен съобщиха, че миналата година, на датата 08.08.2018

Новини Сливен

ЛЕКЦИИ, ИЗЛОЖБИ И ДЕМОНСТРАЦИИ В СЛИВЕН В ДЕНЯ НА ГРАЖДАНСКАТА ЗАЩИТА

18 юли е Денят на Гражданската защита в България. По този повод Община Сливен организира информационен ден за превенцията и действията при кризи. В зала „Май“ се проведе беседа, посветена