ГОРСКИ СЛУЖИТЕЛИ НА РЕГИОНАЛНА ДИРЕКЦИЯ ПО ГОРИТЕ- СЛИВЕН ЗАДЪРЖА КАМИОН С НЕЗАКОННА ДЪРВЕСИНА
12.06.2020 1771 Прегледи

ГОРСКИ СЛУЖИТЕЛИ НА РЕГИОНАЛНА ДИРЕКЦИЯ ПО ГОРИТЕ- СЛИВЕН ЗАДЪРЖА КАМИОН С НЕЗАКОННА ДЪРВЕСИНА

Горски служители на Регионална дирекция по горите Сливен задържаха товарен камион с незаконна дървесина. Нарушението е констатирано при извършена вчера съвместна проверка на горски инспектори и служители на Икономическа полиция и РУ – Котел. Автомобилът е бил натоварен с 8 пространствени кубически метра дърва от вид черен бор, добити от общинска горска територия.

Проверяващите спрели превозното средство за проверка в района на с.Зелена морава.

Инспекторите са установили, че дървесината е без документи, доказващи нейния законен произход. Съставени са 2 акта за установени административни нарушения по Закона за горите, които са за транспортиране без превозен билет и без контролна горска марка.

При проверката се установява, че и товарният автомобил е без надлежни документи, за което е задържан от служителите на РУ – Котел. Дървесината е предадена за съхранение в Държавно горско стопанство.

Предишна ЗАПОЧВАТ ВЪЗСТАНОВИТЕЛНИТЕ ДЕЙНОСТИ СЛЕД ПРОЛИВНИЯ ДЪЖД В ЧЕТВЪРТЪК
Следваща ЖЕСТОК ПОБОЙ Е ДОВЕЛ ДО СМЪРТТА НА 77-ГОДИШНАТА ЖЕНА В СЛИВЕН

За автора

Може да харесате още

Новини Сливен

СПРЕНИ СА ПОМОЩИТЕ НА 59 ДУШИ, ОТКАЗАЛИ ДА ПОЛОЖАТ ОБЩЕСТВЕНОПОЛЕЗЕН ТРУД

1 988 месечни социални помощи за сумата от 239 449 лв са отпуснати през май  в Сливенска област.Максималният размер на помощта е 375лв. Отпусната е 1 целева помощ за заплащане наем

Новини Сливен

КАНДИДАТСТВАНЕ ПО ЕВРОПЕЙСКА ПРОГРАМА, ПРОМЯНА НА НАРЕДБА И ИЗБОР НА НОВ УПРАВИТЕЛ НА „ДКЦ 2 –СЛИВЕН“ ГЛАСУВА МЕСТНИЯТ ПАРЛАМЕНТ

На редовна сесия днес местният парламент в Сливен подкрепи единодушно промяната на Наредбата за условията и реда за предоставяне на финансова подкрепа за новородено или осиновено дете в общината. Предложението

Новини Сливен

ПРОДЪЛЖАВА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПРЕДПРИЕТИТЕ МЕРКИ ОТ НАЧАЛОТО НА ИЗВЪНРЕДНОТО ПОЛОЖЕНИЕ В ОБЩИНА СЛИВЕН

Продължава изпълнението на предприетите мерки от началото на извънредното положение на територията на община Сливен. Със заповед на министъра на здравеопазването от вчера, те се удължават до 12 април, включително.