В ЦСОП „Д-Р ВЛАСАКИ ШУМАНОВ“ В СЛИВЕН ОТКРИХА НОВ STEM КАБИНЕТ
На 19 май в ЦСОП „Д-р Власаки Шуманов“ беше официално открит нов STEM кабинет. Той е създаден с цел осигуряване на модерна и приобщаваща образователна среда за учениците със специални образователни потребности. Новото пространство предоставя възможности за обучение чрез практика, технологии, експерименти и интерактивни дейности, насочени към развитие на ключови умения, дигитална грамотност и творческо мислене.
На събитието присъстваха представители на образователни институции, местната власт, партньори, родители и гости. Директорът на Центъра – Янка Гунчева, подчерта значението на STEM обучението като средство за приобщаване, развитие и увереност на учениците. С откриването на STEM кабинета, ЦСОП „Д-р Власаки Шуманов“ прави още една важна крачка към модерно и достъпно образование за всяко дете.
Помощното училище е основано през 1964 година. По препоръка на Министерството на образованието и науката, през учебната 1969/1970 г., на педагогически съвет се приема предложението за утвърждаване на патрон на училището – д-р Власаки Шуманов – човекът с изключителни заслуги за създаването на помощните училища у нас. През 1984 г. училището е определено за първенец сред сродните училища в страната и е наградено с орден. През 2017 г., със заповед на Министъра на образованието, се преобразува в Център за специална образователна подкрепа „Д-р Власаки Шуманов“.
Днес Центърът обединява в дейността си ученици, родители, учители, терапевти и служители, посветени на пълноценното сътрудничество. Дейността на екипа от педагози, психолози, логопеди, арт-терапевти и други експерти от социалната сфера поставя детето в центъра на всяка мисъл, дело и слово.
За автора
Може да харесате още
200 БАЛИ СЛАМА ИЗГОРЯХА ПРИ ПОЖАР
На 19 април, в 23,00 часа, е получено съобщение за възникнал пожар в стопански навес в село Брястово. Пожарът е ликвидиран от два екипа на РСПБЗН-Нова Загора. Няма пострадали. Унищожени
МИНЧО АФУЗОВ: РАДВАМ СЕ, ЧЕ СЛИВЕН ЗАПАЗИ ВОДЕЩИТЕ СИ ПОЗИЦИИ ВЪВ ВИНОПРОИЗВОДСТВОТО
30-годишнината от своето създаване отбеляза „Домейн Бойар“ с винен тур и атрактивен артистичен проект. Компанията, собственик на сливенската изба „Сините скали“ и на бутиковата изба в новозагорското село Кортен, покани на празничното
С ПРЕДСТАВЯНЕТО НА АЛМАНАХ „НАШЕТО МЕДИЦИНСКО ПОКОЛЕНИЕ“ ПРИКЛЮЧИХА ЧЕСТВАНИЯТА НА 140 ГОДИНИ ОТ СЪЗДАВАНЕТО НА БОЛНИЦАТА
Алманахът „Нашето медицинско поколение”, посветен на 140-та годишнина от създаването на МБАЛ „Д-р Иван Селимински” – Сливен, беше представен на сливенската общественост. Книгата включва биографични и автобиографични данни за видни



















