В СЛИВЕН ЖЕНА ПОЛУЧИ ПРИСЪДА ЗА НЕВЯРНА ЕКСПЕРТИЗА КАТО ВЕЩО ЛИЦЕ
На 29.01.2025 г., въззивен състав Окръжен съд – Сливен отмени изцяло постановена от Районен съд – Сливен присъда, с която подсъдима е призната за невиновна и оправдана за престъпление по чл. 291 ал. 1 от НК.
След разглеждане на делото, Окръжният съд постанови нова присъда, с която призна подсъдимата Т. Я. за виновна в това, че през 2016 г. като вещо лице дала невярно заключение по строително – техническа експертиза, оценка на недвижим имот, находящ се в гр. С.
Съдът на основание на чл.291 ал.1 от НК наложи на подсъдимата наказание „лишаване от свобода“ за срок от четири месеца, чието изпълнение на основание на чл. 66 от НК отложи за изпитателен срок от три години.
Присъдата на Окръжен съд – Сливен подлежи на обжалване и протестиране в 15-дневен срок от датата на постановяването й пред ВКС на РБ.
За автора
Може да харесате още
ДВАНАДЕСЕТОКЛАСНИЦИ ОТ СЛИВЕН ПРЕДСТАВИХА В ОТКРИТ УРОК СВОИТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА КОЛЕДНО-НОВОГОДИШНАТА ТРАПЕЗА
Дванадесетокласници от Професионалната гимназия по хотелиерство и туризъм „Акад. Неделчо Неделчев“ в Сливен представиха в открит урок своите предложения за коледно-новогодишна трапеза. Това съобщи за БТА Дора Куршумова, която е
ВРЕМЕННО E ЗАТВОРЕН ЗА ДВИЖЕНИЕ ПЪТЯТ ЧУКАТА – РАКОВО
Поради образувана голяма (60-70 см) снежна покривка, снегонавявания и затруднена работа на екипите заради вятъра, пътят в посока местността Чуката-Меча поляна –връх Българка – Раково временно се затваря.
„СВЕТЪТ СЕ ПРОМЕНЯ, ПОКОЛЕНИЯТА СЪЩО, РЕДНО Е И УПРАВЛЯВАЩИТЕ ДА ОТГОВАРЯТ НА ТАЗИ ПРОМЯНА“
Въпрос: Технолог Проданова, как според Вас ще изглежда бъдещият парламент? Вярвам, че хората ще излязат и ще подкрепят промяната, въпреки че се очаква средна, дори ниска избирателна активност, което никак не