ВИСОКО ОТЛИЧИЕ ЗА СЕКРЕТАРЯ НА СЛИВЕНСКА МИТРОПОЛИЯ
Секретарят на Сливенска митрополия Вълкан Янев получи високо отличие.
Това става ясно от информация на сайта на митрополията. В нея се казва: Светият Синод на Българската Православна Църква – Българска Патриаршия в заседанието си на 28 март, 2018 година, протокол № 6- пълен състав, реши:
„В знак на внимание и за църковни заслуги и по повод 75-годишнината на Вълкан Янев, Секретар на Сливенска митрополия, да му бъде връчен орден на БПЦ-БП „ Св.св. Кирил и Методий“ – първа степен“. Председател на Св. Синод + НЕОФИТ Патриарх Български.
Орденът му бе връчен в сградата на Сливенска митрополия на 24 април от Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Йоаникий.
Вълкан Янев е роден на 24 април 1943 година. Завършил е шест годишния курс на Софийската духовна семинария „ Св. Иван Рилски“ през 1963 година и Висшата Духовна Академия „ Св. Климент Охридски“ през 1970 година.
Служението му в администрацията на Българската православна църква, и в частност в Сливенска епархия, започва от месец август, 1970 година.
От месец април 1975 година е СЕКРЕТАР на Сливенска митрополия, която длъжност заема до настоящия момент.
През своето 48 годишно служение във ведомството на Сливенска митрополия г-н Янев винаги е бил изпълнителен и стриктен служител, допринесъл много за административното, финансово и стопанско благосъстояние на Сливенска епархия. След 1989 година е неизменно член на Църковния събор през всичките му мандати.
От 1991 до 1995 година е общински съвет в гр. Сливен и Секретар на Общинския съвет.
Носител е на орден „ Св. Св. Кирил и Методий“ втора степен, връчен му от покойния вече Български патриарх Максим, по повод на неговата 60 годишнина и във връзка с честването на 130 години от учредяването на Сливенска епархия. Удостоен е с „ Почетен знак на гр. Сливен“ във връзка с неговата 65 годишнина и обществената му дейност като Председател на Комисията за определяне на наградата „ Доктор Иван Селимински“ на Община Сливен в продължение на 15 години.
Поздравяваме г-н Янев за високото отличие и му пожелаваме още много години здраве и плодотворна църковна и обществена дейност, съобщават от Сливенска митрополия.
За автора
Може да харесате още
ПОЗДРАВЛЕНИЕ НА ОБЛАСТНИЯ УПРАВИТЕЛ ЧАВДАР БОЖУРСКИ ПО СЛУЧАЙ НАЦИОНАЛНИЯ ПРАЗНИК
Уважаеми жители на Сливенска област, Съединението на Княжество България и Източна Румелия за нас е празник с особено голяма стойност. В бурната 1885 г. Сливен вече е бил утвърден като
1578 НАРУШЕНИЯ НА ЗДВП СА УСТАНОВЕНИ ЗА ЕДНА СЕДМИЦА НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОДМВР-СЛИВЕН
Продължават операциите по контрол и пътна безопасност, разпредени от директора на ОДМВР-Сливен, старши комисар Димитър Величков, на територията на областта. Създадена е организация за завишен контрол на по-голяма част от
12 ИГРАЛНИ ЗАЛИ ЗА ХАЗАРТ ИМА В СЛИВЕН
12 броя игрални зали за хазарт функционират в Сливен. Това показа проверка на Sliveninfo в публичния регистър на Комисията по хазарт. Част от залите са казина, а други имат игрални
0 коментара
Все още няма коментари!
Може да сте първият който коментира публикацията!