ВЕСЕЛИНА ТОНЕВА: БЪЛГАРИТЕ ТРЯБВА ДА СМЕ ГОРД НАРОД, ЗАЩОТО ВЕЧЕ 12 ВЕКА ЗВУЧИ БЪЛГАРСКОТО СЛОВО
24 май е празник на духовността. Никъде по света няма празник на словото и писмеността, както в България, и ние трябва да сме горд народ, защото вече 12 века звучи българското слово. Това заяви пред журналисти учителят по български език и литература Веселина Тонева, общински съветник от ГЕРБ и член на Комисията по образование, наука, култура и вероизповедания.
„24 май е повод за национална гордост, духовно извисяване и стремеж към усъвършенстване. Днес, в България повече отвсякога имаме нужда от такива дни, които да ни припомнят кои са истински важните и стойностни неща. Дни, които да ни откъсват за миг от инерцията на ежедневието и да ни връщат към изконните ценности на нашето съществуване. Като учител вече около 40 години показвам на своите ученици как езикът живее чрез живото слово. Наш дълг и отговорност е да работим с младите поколения за обогатяването и съхраняването му“- каза Веселина Тонева.
Тя припомни, че за пета поредна година в навечерието на празника в Сливен се провежда общоградско състезание „Пиша и чета правилно на български език“. „Тази година се включиха ученици от 11 училища от Сливен. Децата показаха завидни умения да пишат красиво и правилно. Рецитираха произведения на сливенски автори и такива, свързани със Сливенския край. Написаха и чудесни авторски текстове. Благодарности за Община Сливен – единствената в България, която организира такова мащабно състезание“- коментира Веселина Тонева. Само преди ден се проведе и публична диктовка на открито, инициатива, отново е организирана от Община Сливен в партньорство с Института за български език към БАН.
Преподавателят и общински съветник пожела на младите хора, които започват нов етап от живота си след завършване на училище, успехи и сбъдване на мечтите. „Мили млади хора, нека никога не стихва жаждата ви за знания и усъвършенстване. Нека се гордеем, че сме потомци на народа, дал писменост на цялата славянска общност. Обучавайте се, надградете знанията си и се върнете тук, в родния Сливен, защото той има нужда от вас“- каза Тонева. На всички учители, дейци на културата и изкуството пожела все така с всеотдайност, устрем и плам да палят искрицата любов към знанието, а от искрицата – огън.
За автора
Може да харесате още
ИМЕНИЦИ ГОСТУВАТ НА КМЕТА НА ОБЩИНА НОВА ЗАГОРА ГАЛЯ ЗАХАРИЕВА НА НИКУЛДЕН
В деня на Свети Николай Чудотворец кметът на Община Нова Загора Галя Захариева посрещна заместник-кмета Нина Генчева, кмета на с. Караново Николина Стефанова и служители от общинска администрация, носещи името
203 СА НОВИТЕ СЛУЧАИ НА COVID-19 ЗА СЕДМИЦА В ОБЩИНА СЛИВЕН, ДВОЙНО ПОВЕЧЕ ОТ ПРЕДХОДНИЯ ПЕРИОД
203 са новите заразени с COVID-19 в община Сливен, сочи справката за последната седмица, 27 декември – 2 януари. 120 души са се излекували, 3 са починали. Активните случаи към момента са
НАБЛИЖАВА ДЕВЕТОТО ИЗДАНИЕ НА ПРАЗНИКА „КОЛЕДА С ПРИЯТЕЛИ“
Кметът на Община Котел – г-н Коста Каранашев кани всички котленци и гости на града на IX-то празнично тържество „Коледа с приятели“, което традиционно се организира по случай наближаващите коледно-новогодишни















