БЮДЖЕТ 2019 Е ОПТИМАЛЕН
Бюджет 2019 е оптимален, дори малко консервативен. Това заяви пред журналисти бившият син депутат Кирчо Димитров, който е зам.-председател на общинския съвет.
„Предвидени са приходи от 108 млн. лева, а увеличението спрямо миналата година е 5,6%, което е добре. Добре, защото то не се базира на вдигане на данъци, а се залага на база по-висока събираемост. В капиталовата част са предвидени ремонти на 4 детски градини. Разходите за спорт се увеличават с 20%, но пак са недостатъчно – възлизат на 250 000 лева, а за ученическия спорт трябват повече пари“, каза Кирчо Димитров.
Председателят на общинския съвет Димитър Митев припомни, че само преди три години Община Сливен е имала 40 млн. лева просрочени задължения, а 19 имота в центъра на града са били запорирани.
„Днес нямаме просрочени задължения, а имаме реализирани инфраструктурни проекти като кръговото кръстовище „Розова градина“, пробивът на ул. „Раковска“, предстои реконструкция на бул. „Хаджи Димитър“, на зала „Асеновец“ и асфалтиране на целия град, най-вече на кварталите“, каза Димитър Митев.
За автора
Може да харесате още
ШОФЬОР Е АРЕСТУВАН ЗА ДРОГА В СЛИВЕН
Притежание на наркотици са установили полицейски служители при проверка на лек автомобил. На 15 февруари, около 22,20 часа, в град Сливен е извършена проверка на 30-годишния И.Д., водач на лек
ВАСИЛ ОТ СЛИВЕН ЗАДИГНА ЦЯЛ ПРЪТ С ЛУКАНКИ ОТ ТЕРАСА В БУРГАС
Задържаният се покатерил на терасата на апартамент на ул.“Дебелт“, взел пръта със суджука и изчезнал 19 домашни луканки са били откраднати от дома на 51-годишен бургазлия от ж.к.“Възраждане“ преди няколко дни,
47 АКТА СА СЪСТАВЕНИ В ОБЛАСТ СЛИВЕН ЗА НЕНОСЕНЕ НА ПРЕДПАЗНИ МАСКИ В ЗАКРИТИ ПЛОЩИ
Засилените проверки за спазване на разпоредените от здравния министър противоепидемични мерки бяха възобновени от 14 октомври, съгласно дадените указания на областния управител Чавдар Божурски и решение на Областния кризисен щаб,
0 коментара
Все още няма коментари!
Може да сте първият който коментира публикацията!