АТЛЕТИТЕ НА СЛИВЕН ЗАПОЧНАХА СЕЗОНА С ПОБЕДИ В СТОЛИЦАТА
януари 15, 2018 1080 Прегледи

Шампионът на 400 метра Живко Стоянов не позволи изненада в лидерството на коронната си дисциплина по време на Международния турнир по лека атлетика „Академик” в столицата. В тактическо бягане сливналията даде шанс на Антонио Иванов да поведе, но не и да финишира като победител. Възпитаникът на Илиян Данев спечели първата позиция в първия си за годината старт с време от 49.20 сек., срещу 49.76 за Иванов. Трети завърши Алекс Василев с 50.17 сек.

С победа започна годината и за Момчил Караилиев. Състезателят на Атанас Иванов нямаше конкуренция в тройния скок и с опит от 16. 39 метра спечели дисциплината. Съотборникът му Орлин Орлинов се класира трети с 13.36 метра.

В късия спринт на 60 метра впечатли талантът на Веселин Живков (Академик-София). В конкуренция с Денис Димитров, който е най-бързият състезател у нас през последните години, Живков финишира за 6.82 сек и с това постижение оглави световната ранглиста на 60 м за сезона при юношите под 18 г. Резултатът му е и национален рекорд. Победител в спринта при мъжете бе Денис Димитров – 6.81 сек.

С Международния турнир по лека атлетика „Академик“ стартира атлетическият зимен маратон от състезания в обновената зала „Асикс Арена”.

На 20 и 21 януари предстои Националния шампионат за юноши и девойки младша възраст, след тях последователно са първенствата за старша възраст, мъже и жени, състезатели под 16 години.